Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę Was o informację.
Na początku sierpnia jadę do Zakopanego, byłem tam już kilka razy, ale tym razem pierwszy raz zaplanowałem podróż bez samochodu, pociągiem. W związku z tym dalsze podróże np do Palenicy Białczańskiej będę planował autobusem.
I tutaj pytanie: Czy wsiadając rano na przystanku w okolicy ronda Jana Pawła II mam pewność, że autobus zabierze wszystkich chętnych z przystanku? Co jeśli autobus jest przepełniony? Podstawiają dodatkowy autobus czy trzeba czekać na kolejny? No i jaka jest teraz cena podróży autobusem na trasie Zakopane-Palenica Białczańska?
#zakopane #gory #tatry
  • 4
  • Odpowiedz
@ElToro: Tam co chwile jeżdżą albo "państwowe" albo prywatne. W sezonie nie bedziesz czekał dłużej niż 15 minut na kolejnego busa. Przejazd to w zeszłym roku było 15 zł, wiec pewnie teraz może być i ze 20.
  • Odpowiedz
Na najpopularniejsze Tracy (głównie Palenica i to co po drodze) od rana (chyba okolicę 6:00, ale nie wiem czy cos wcześniej odjeżdża) - zazwyczaj wsiadasz do busa i czekasz aż się zapełni - jak jest pełny to jedzie na Palenica. Na niektórych trasach są normalne rozkładowe busy i z tego co widziałam busiarze się nie przejmują czy jest miejsce siedzące czy nie. Najwyżej pojedziesz na stojąco. Byłam jakoś pod koniec czerwca i
  • Odpowiedz
Co jeśli autobus jest przepełniony?


@ElToro: no jak jest przepełniony, to Cię nie weźmie, bo jak? to są bardziej busy niż autobusy, to tam kilkanaście osób pojedzie i jak się nie załapiesz, to zwyczajnie czekasz na kolejnego. Na rozkład też nie bardzo jest co patrzeć, bo i tak jeżdżą jak chcą, ale w wakacje dość często. Miejskie są pewniejsze i większe, ale one jadą max do Cyrhli.
  • Odpowiedz