Wpis z mikrobloga

Jak to jest z wymianą wodomierza? Ogarniam sobie domek letniskowy należący do dalszej rodziny. Wodomierz tam jest sprzed jakichś 15 lat i jeszcze na dodatek przecieka. Czy mogę sobie kupić normalnie wodomierz w Castoramie i pójść ze starym i nowym do wodociągów, żeby sobie spisali wyniki ze starego + numer z nowego?
Jak czytam w internecie to na wszystkich stronach jest jeden i ten sam bełkot, że nie wolno / nie opłaca się / to bardzo niebezpieczne i lepiej zapłacić jakiemuś Mariuszowi hydraulikowi za wizytę.

#dzialka #budowadomu
  • 10
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Kupujesz - tutaj juz w zaleznosci od gminy montujesz albo sami Ci montuja to zalezy od tego czy masz zawor do wody przed licznikiem i czy ktos bedzie robil problem. Suma sumaru ktos i tak musi przyjsc zaplomobowac liczniki i spisac stan licznika
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Pierwsze pytanie czy masz plombę na wodomierzu. Samodzielne zerwanie plomby nie prowadzi do niczego dobrego. Jeśli jest plomba to drugie pytanie czyja ta plomba jest. Może być zarówno wodociągów jak i administracji. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zadzwonić do wodociągów ewentualnie administracji i podpytać co z rzeczonym wodomierzem można zrobić by przywrócić go do życia.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: dzwon do wodociagow/gminy ktora odpowiada za ten teren. Jak wodociagi, to moga wymienic sami, a jak gmina, to ma kogos kto inwentaryzuje takie rzeczy. Wtedy albo pytaj jego/jej :P ile taka przyjemnosc, albo jak sam wymienisz, to co on potrzebuje, zeby zinwentaryzowac.
  • Odpowiedz
  • 1
@nabroleon: @Wiskoler_double @camelinthejungle @janusz-lece

Zawór jest przed licznikiem. Jak wszedłem z pracami do domku to licznik był wykręcony i leżał w szufladzie. Plomb na nim nie ma żadnych.
Domek jest po zmarłym wuju i tam jest jakaś masakra jeśli chodzi o jego własność (wiem, bo chcę go odkupić i już czuję że to będzie trwało latami). Wiem, że najlepszym pomysłem jest zadzwonić do wodociągów, ale nie chcę
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: wodociągi mogą dać ci wytyczne co do wodomierza jak i jego producenta. Mogą np. wymagać nakładki do odczytu zdalnego, więc najlepiej jest zadzwonić do nich i tam wszystkiego się dowiesz
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Czyli wygląda na to że ten wodomierz nawet nie był odczytywany i rozliczany. A w ogóle było płacone za zużytą wodę? Komu i na jakiej podstawie?
Nawet jeśli wodomierz powinien być zmieniony wiele lat temu to tobie nic nie grozi bo chcesz doprowadzić stan do normy.
  • Odpowiedz
Domek jest po zmarłym wuju i tam jest jakaś masakra jeśli chodzi o jego własność (wiem, bo chcę go odkupić i już czuję że to będzie trwało latami).


@nalej_mi_zupy: najpierw to sobie wyjasnij z rodzina, krewynimi, zebys nie zaczal inwestowac kase, a pozniej kazdy bedzie chcial byc splacony po worku zlota
  • Odpowiedz