Wpis z mikrobloga

@MistrzKowalski: Pieprzą, bo nie dodają informacji o częstym, krótkim, bez kremu naświetlaniu słońcem (najlepiej też koło południa), zawczasu pijemy marchewki. Jak do tego dodasz pełną dietę, to suplementacja raczej nie będzie potrzebna.
  • Odpowiedz
@KollA: Problemem przy cukrzycy typu II jest z pewnością problem z B12. Jeżeli NIE zapewnimy sobie "niezdrowego mięsa" albo suplementacji B12 to możemy "obudzić się" z poważnymi problemami neurologicznymi.

brak leczenia przewlekłego i ciężkiego niedoboru witaminy B12 finalnie prowadzi do trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń układu nerwowego.


Objawy (w tym
  • Odpowiedz
@KollA: oj gościu chyba nie byłeś jeszcze u lekarza diabetologa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam za sobą już trzech a dopiero teraźniejsza podchodzi do cukrzycy jak się należy. Wszyscy trzej chcieli jak najszybciej wpierdzielić mnie na insulinę i po kłopocie a tu okazuje się, że od 4 lat wróciłem do leków i poziom cukru może być normalny bez insuliny.A po suplementacji niektórych potrzebnych witamin wyniki
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski no nie wiem, czy żaden. Po prostu nie trafiłeś na takich. Moja, na drugie wyniki na jakie patrzyła, po przejrzeniu krzywej cukrowej i insulinowej było B12 i żelazo. Do tego mimo poprawnego wyniku muszę suplementować właśnie B12, a na kolejną wizytę zbadać ponownie B12 i D3, które też muszę suplementować
  • Odpowiedz
Po prostu nie trafiłeś na takich


@Green81: ale rozmawiam ze znajomymi czy kimś z rodziny co mają cukrzyce, to jest dokładnie to samo #!$%@?ć insulinę i już, zero rozmowy właśnie o braku witamin przy cukrzycy.
  • Odpowiedz