Wpis z mikrobloga

Mireczki mam zagwozdkę odnośnie zaplanowania instalacji klimatyzacji w mieszkaniu (stan deweloperski na ten moment). Do tej pory chłopy, do których dzwoniłem upierali się, aby tylko i wyłącznie iść w multisplita, jeden nawiew w salonie, drugi w sypialni. Wiem, że będzie to najbardziej wydajne rozwiązanie, ale też najbardziej kosztowne.

Zastanawiam się nad zwykłym splitem i umieszczeniem nawiewu wewnętrznego na ścianie przy długim korytarzu, myślę, że takie rozmieszczenie powino elegancko pokryć całe mieszkanie (nie zależy mi na tym, aby w sypialni było 18*)

Co sądzicie?

#klimatyzacja
zawodowi3c - Mireczki mam zagwozdkę odnośnie zaplanowania instalacji klimatyzacji w m...

źródło: Screenshot from 2024-07-11 21-46-44

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zawodowi3c: najlepiej to tak jak Ci podpowiadali, te dwa niebieskie bo będziesz miał komfort do spania i też nie wiadomo jak to jest ocieplone, czy na ostatnim piętrze i od której strony ekspozycja.
Ten tak to ten jeden split 3,5 kW wystarczy na ten metraż bez 3 pokoju a w sypialni byłoby cieplej o 2-3 stopnie lub 4 bo jednak jest daleko. Musiałbyś ustawiać 18 C na salon żeby mieć
  • Odpowiedz
@zawodowi3c: kwestia czy będziesz zawsze chłodził całe mieszkanie, jak tak to multisplit. W zeszłym roku jak korzystałem to tylko w jednym pokoju i ciągnie w takim przypadku więcej prądu niż zwykły split. Teraz chłodzę wszystko i rzeczywiście komfort lepszy. Prądu ciągnie tyle samo, a jest chłodno wszędzie.
Wychodzi taniej niż 2 splity i zajmuje trochę mniej miejsca.
W twoim przypadku przy takim układzie pomieszczeń tylko multi. Chyba że latem będziesz
  • Odpowiedz