Wpis z mikrobloga

Wersja wpisu bez słów pogardy wobec juniorów bo wczoraj usuneli

Wchodzenie do IT w 2024 to objaw zaawansowanego kretynizmu

Wyobraźcie sobie taką sytuacje - chodzić 5 lat do technikum infrmatycznego gdzie robi się egzaminy zawodowe + ZAPIEPRZASZ ucząc się jakiś granic ciągów limesów, zaawansowanych funkcji trygonometrycznych żeby zdać to rozszerzenie na chociaż 70% i uczyć się pythona żeby zdać infe na 90%+

Potem masz szanse na 3,5 lat jednych z najcięższych możliwych studiów na polibudzie gdzie wykładowcy dobrze przygotują cie do zawodu tzn. będą cie #!$%@?Ć DYMAĆ, wymagać od ciebie 10x więcej niż na innych kierunkach, próbować cię oblać na każdym możliwym kroku a ty jesteś potulnym barankiem studentem i nie możesz mu nawet #!$%@?ć. Wykładowca nazwie cię debilem? Zaciskasz zęby i wracasz do liczenia pochodnej prawdopodobieństwa macierzy bo nie możesz nic zrobić xD

W końcu przychodzi czas szukania pierwszej pracy - po nieprzespanych nocach i robieniu setek zadań na leetcode, braniu udziału w hackatonach, webinarach, konferencjach, prowadzenia marki osobistej na linkedin, płaceniu setek dolarów za hosting dema projektów aby wyróżnić się na tle 3000 CV żeby finalnie dostać... -4700 netto jako Junior Developer na UoP XDDDDDDDDDDD

Przecież to jest największe poniżenie jakie istnieje - wolałbym mieć córkę onlyfansiarę niż syna przebranżowicza i mówię to całkowicie szczerze. Ciekawi mnie jedynie czy dzisiejsi juniorzy są tego świadomi czy może starają się o tym nie myśleć? Chyba nie bo mają jeszcze czelność obrażać ludzi po np. psychologii mówiąc że to gównokierunek XDDDDD Gdzie taka juleczka zarobi 350zł za godzinę prywatnej wizyty. Jeszcze pomijając to że w tym całym wyścigu szczurów chodzi o ETAT, czyli po tylu latach wyrzeczeń ich największą ambicją jest być ETACIARZEMi błagać o darmowe staże, praktyki firmy które mają miliardowe obroty, PROSIĆ janusza żeby ten łaskawie cię przyjął i zaczął na tobie zarabiać.

Dajcie mi przykład bardziej upokarzającej rzeczy bo ja nie jestem w stanie wymyśleć nic gorszego XDDDDD

#programista #naukaprogramowania #programista 15k #pracait #bekazpodludzi
iluvmypickle - Wersja wpisu bez słów pogardy wobec juniorów bo wczoraj usuneli

Wchod...

źródło: sddefault

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
przecież 4700 na czysto na UOP to bardzo dobra praca dla osoby bez doświadczenia. Ile by miała niby dostać osoba której wszystkiego trzeba uczyć? XD


@Majkel2008: Na wykopie mniej niż 10k to jak splunąć.
  • Odpowiedz