Wpis z mikrobloga

#ukraina

@Fipaj zapytał, czy Ukraina przeprosiła już za Przewodów?
Ja zapytam — a dlaczego miałaby to zrobić?

Przyjmijmy, że to co mówią w przestrzeni publicznej o tym zdarzeniu jest prawdą. Osobiście podchodzę do tej... ehem, PRAWDY, mocno sceptycznie, no ale nie wiem czy jest sens bazować na teoriach spiskowych i niedomówieniach.

A ponoć było tak, że podczas przechwycenia rosyjskiej rakiety, system obrony przeciwlotniczej Ukrainy nie trafił w rosyjską rakietę, nie zadziałał samolikwidator i rakieta uderzyła w polski traktor.

Był to wypadek. Pośrednio winę za ten wypadek ponosi Rosja. Ukraina ma prawo się bronić, a wypadki się zdarzają ¯\(ツ)/¯
Ani Rosjanie, ani Ukraińcy, nie mieli w zamiarze bezpośrednim... ani #!$%@? nawet pośrednim, #!$%@? polskiego traktora, czy... przeprowadzenie jakiejś prowokacji. Ot, stało się. Zwłaszcza w warunkach wojennych wypadki zdarzają się dość często. A że graniczymy z państwem, który jest w stanie wojny ¯\(ツ)/¯

Moim zdaniem domaganie się przeprosin w tej sprawie, odszkodowań czy czegokolwiek takiego od Ukrainy, to najwyższych lotów bezczelność xD

Poza tym, to już może z mojej strony duża nadinterpretacja i zła wola... no to uważam, że to przykład też polskiej słabości i beznadziejności.

Z jednej strony obecnie rządzący... opozycja, gada taki matoł o WGNIATANIU PUTINA W ZIEMIĘ, z drugiej strony mamy starego durnia, który twierdzi (on chyba serio w to wierzy?) że Rosjanie zabili mu brata... :D
Jako państwo szykujemy się od lat do jakiejś wojny CHYBA Z ROSJANAMI!? No bo chyba nie z Czechami XD

A przy tym wszystkim nie podjęto JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ... JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ, żeby rosyjskie rakiety, które śmigają na kilka kilometrów przy granicy z Polską nam nie zagrażały XDD

Nie mamy nawet ZDOLNOŚCI do tego, by je zestrzeliwać. Przez lata były ogromne zaniedbania w wojsku, obrona przeciwlotnicza bazowała na jakiś starych, jeszcze z czasów ZSRR systemach OSA? WTF
Dopiero od kilku lat zaczęliśmy tworzyć systemy obronne NAREW, WISŁA... kupować zestawy Patriot od USA.

No ale to nie tylko o zdolności chodzi. Gdy Iran wystrzelił rakiety nad Izrael, to USA z Wielką Brytanią chciały się zesrać, żeby żaden pocisk tam nie doleciał. Gdyby Polska miała tak silną pozycję jak Izrael, to czy te rakiety latające nad zachodnią Ukrainą dalej by latały?

Wątpię.

A więc... z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie.

Polska ma tak silną pozycję, że USA planuje rozmieszenie wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu (na 500 km)... w Niemczech xD To chyba na wypadek wojny z Polską ;>
  • 11
  • Odpowiedz
a dlaczego miałaby to zrobić?


@Thorrand: bo jak się zdarzy "wypadek" to się przeprasza i naprawia szkody. Tak postępują cywilizowane nacje i cywilizowani ludzie.

Jeszcze masz jakieś pytania?
  • Odpowiedz
  • 0
a wystarczyło przeprosić za ten wypadek.


@G06DbT: @Fipaj

Wydaję mi się, że przepraszać powinno się z poczucia winy, a nie dla zasady ¯\(ツ)/¯
Tzn. pewnie by to nie zaszkodziło, ale ja nie czuję, że takie
  • Odpowiedz
@Thorrand: wlasciwie w tym przypadku teoria spiskowa jest to, ze byla tylko ukrainska rakieta, bo to nienormalne ze wszyscy mowia o dwoch dopoki Biden sie nie obudzi w Indonezji ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ukrainska rakieta przeciwlotnicza po prostu sobie nie lata bez powodu tylko strzela do celu
  • Odpowiedz
ale ja nie czuję, że takie przeprosiny się należą.


@Thorrand: a ja czuję że takie przeprosiny się należą. To ukraińskie OPL zabiło Polaków. Nie Polacy, Niemcy czy Amerykanie.

Wystarczyło wystosować krótką notkę, ale ukry są zbyt dumne z siebie, i nic takiego nie zrobią.
  • Odpowiedz
  • 0
wlasciwie w tym przypadku teoria spiskowa jest to, ze byla tylko ukrainska rakieta, bo to nienormalne ze wszyscy mowia o dwoch dopoki Biden sie nie obudzi w Indonezji ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ukrainska rakieta przeciwlotnicza po prostu sobie nie lata bez powodu tylko strzela do celu


@robertkk:

Teorie spiskowe były / są takie, że była to rosyjska rakieta. A dokładniej rzecz mówiąc, były dwie rakiety. Jedna z systemu obrony
  • Odpowiedz
Wydaję mi się, że przepraszać powinno się z poczucia winy, a nie dla zasady ¯\(ツ)/¯


@Thorrand: sęk w tym, że mimo dowodów Ukraina nie przyznaje się do błędu. A wystarczyło przeprosić, wypłacić odszkodowanie i wszystko rozeszłoby się po kościach.

Tzn. pewnie by to nie zaszkodziło, ale ja nie czuję, że takie przeprosiny się należą.

Ty nie czujesz bo jesteś upa-filem, stąd takie, a nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Fipaj:

sęk w tym, że mimo dowodów Ukraina nie przyznaje się do błędu. A wystarczyło przeprosić, wypłacić odszkodowanie i wszystko rozeszłoby się po kościach


A co tutaj jest błędem? Ja nie widzę tutaj błędu, na czym on polega,
  • Odpowiedz
@Thorrand:

A co tutaj jest błędem? Ja nie widzę tutaj błędu, na czym on polega, wyjaśnij?


Skoro nie widzisz tutaj "błędu" to nie mamy o czym dyskutować. Wina ukrainy jest bezsprzeczna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fipaj:

Ale w czym masz problem? Uzasadnij na czym polega błąd. Ja na przykład za kierownicą gdy popełnię błąd, to mogę go później uzasadnić. Jechałem za szybko, byłem zmęczony, mało spałem w nocy... byłem na kacu, zlekceważyłem znaki, samochód jest zepsuty, grzebałem w telefonie, I TAK DALEJ.

Na czym polegał tutaj błąd. Skoro jest on OCZYWISTY, to JAKI MASZ PROBLEM WYTŁUMACZYĆ? :)

Tzn. nie zrobisz tego bo się nie da
  • Odpowiedz