Wpis z mikrobloga

#samochody #klimatyzacja #kiciochpyta #pytanie

Mechanik zaproponował za 600 zł generalne czyszczenie klimatyzacji: czyszczenie parowników, wymiana filtrów, ozonowanie i nabicie. Czy robicie generalne czyszczenie klimatyzacji w aucie? Jeśli tak, jak często i jaki jest koszt? Zazwyczaj tylko ozonowałem za 50 zł, a teraz zastanawiam się, czy nie lepiej raz na jakiś czas przeprowadzić pełne czyszczenie.
  • 12
  • Odpowiedz
@smalczyk1 Raczej masz jeden parownik. Z zewnątrz będzie go czyścił? Będzie go wyjmował? Jak działa to nie ma co ruszać. To jest aluminium, wszystko się może urwać przy rozkręcaniu. Ważne żeby czynnik i olej był, ozonowanie też jest spoko
  • Odpowiedz
  • 1
@smalczyk1: na pewno będziw wyjmować parownik? Zazwyczaj jest to bardzo dużo pracy (rozenranie całej deski rozdzielczej), chyba, że to jakiś wyjątkowy model z łatwym dostępem. Mi to wygląda na wymianę oleju, uzupełnienie czynnika i ozonowanie.
BTW: ozonowanie wystarczy robić co 1-2 lata, uzupełnianie klimy raz na 5 lat, nie trzeba co roku.
  • Odpowiedz
  • 0
@smalczyk1 ja ostatnio pełny serwis klimy za 350 robiłem i do tego sporo czynnika dobił a parownika to nikt czyścić ci nie będzie, chyba że przedmuchać powietrzem.
  • Odpowiedz
  • 0
Robiłem u nich już i może nie są tani ale robią dobrze zawsze wysyła zdjęcia przed co jest do roboty i wystawia rachunek.Tak więc zrobię w gruzie generalnie czyszczenie
  • Odpowiedz