Wpis z mikrobloga

@prismo: Kiedyś Polsat to pokazywał to wystarczyło kilka meczów obejrzeć z nudów w nocy żeby zobaczyć, że tam nie ma żadnej organizacji gry a gra obronna to jest parodia piłki. A na wykopie nie raz czytałem, że MLS to lepsza liga od ekstraklasy xD
W tej lidze nawet Partyk Klimala strzelił kilkanaście bramek. Co prawda przez dwa sezony ale w normalnych ligach Patryk tylu nie nazbierał przez całą resztę kariery
  • Odpowiedz
@crespo: dokladnie. Wcale nie przesadzam z tą obroną rodem z 1. ligi.
Dziwnym trafem niemal każdy Polak, który tam wyjedzie staje się ważnym ogniwem drużyny.
Kowalczyk ma gorsze statsy od Bogusza, ale też tam kiwa i strzela z dystansu.
Nawet ten parodysta Przybyłko był tam gwiazdą, który w 2. Budeslidze nic nie znaczył xD
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: zresztą też słyszałem tę ciekawostkę, ale przeczytaj ją kilka razy, a przyznasz, że jest to co najmniej głupie xD
No bo załózmy, że mają te limity płacowe i 99% hajsu ładują na napastników, a 1% na obronców, zamiast 70% na napastników, a 30% na obroncow np.? Totalna durnota xDD To pokazuje, że MLS to liga jeszcze głupsza niż dotychczas myślałem.
  • Odpowiedz
MLS


@prismo:
Tak, w Major League Soccer (MLS) istnieją limity płacowe, które mają znaczący wpływ na budżety drużyn. Te limity są zaprojektowane, aby zapewnić bardziej wyrównaną rywalizację między zespołami i kontrolować koszty. W ramach tych limitów, drużyny mogą stosować różne mechanizmy, aby optymalnie zarządzać swoimi finansami, co czasem prowadzi do sytuacji, w której większa część budżetu jest przeznaczana na napastników i ofensywnych graczy.

Główne elementy systemu płacowego
  • Odpowiedz