Wpis z mikrobloga

#komputery #pc Cześć, mam problem z kartą graficzną. Karta uruchamia się bez problemu, przy podstawowych czynnościach działa jak powinna, lecz gdy włączę jakąś bardziej wymagającą grę to kilka minut i gra się samoczynnie wyłącza. O co tu może chodzić? Przekładam inną (drugą) kartę graficzną z innego pc i normalnie wszystko śmiga jak powinno. Da się tego starocia odratować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może ktoś tu sie zna (,)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simpiara: Zasilacz nie wyrabia albo karta się przegrzewa. Zapuść jakiś test w OCCT, np. dla GPU, zobacz jak temperatury, jakie jest obciążenie i obroty went.

Za mało danych. Komputer restartuje? Musisz dać jakiś raport jaki dokładnie sprzęt posiadasz: cpu, gpu, zasilacz - szczególnie te.
  • Odpowiedz
@simpiara: A coś więcej? Jaka to karta, jaki zasilacz? Jeśli nie pojawiają się żadne artefakty to raczej nic nie jest uszkodzone ale przez obecne upały sprzęt może się przegrzewać.
  • Odpowiedz
@simpiara: Więc nie powinno być problemu chyba, że chłodzenie zapchane. Odpal coś co zanotuje min/max temperatury podzespołów (najlepszy będzie pewnie HWmonitor) i wrzuć tutaj wynik po tym jak gra się wywali.
Też miałem problemy z temperaturami na 1080 przed zwodowaniem więc jeśli to to powinno wystarczyć skręcić trochę zegary póki pogoda się nie uspokoi.
  • Odpowiedz
@simpiara: OK, to wygląda, że to problem z kartą, sprawdź temperatury, czy przypadkiem nie idą szybko w rejony 90 stopni. Obejrzyj też chłodzenie, czy przypadkiem nie jest tak, że ta działająca jest czysta, a ta z problemami cała zabita kurzem.

Możesz próbować zdemontować chłodzenie i wymienić pastę i/lub dać nowe termopady.
  • Odpowiedz
  • 0
@balrog84: Sprawdzę jutro popołudniu te temperatury i dam znać, tak samo z tego hwmonitora. Wyśle, oznaczę i w wolnym czasie możecie zajrzeć, z góry ślicznie dziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z drugim podpunktem, to miała trochę kurzu ale odrazu wyczyściłam. Co do trzeciego podpunktu to już dla mnie chyba zbyt wiele, jeszcze coś zepsuje ()
  • Odpowiedz