Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi pracujących w IT - czy nie macie wyrzutów sumienia, że przez to co robicie inni ludzie tracą prace na rzecz automatyzacji? Niszczycie ludziom marzenia, zabieracie źródła utrzymania, nie jest wam wstyd? Możecie spać w nocy? Wejdzie sztuczna inteligencja to sami zobaczycie jak to jest.
#pracait #programowanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • 3
99% rzeczy, które mój kod zautomatyzował, to była jakaś #!$%@?, którą było trzeba robić codziennie, a która zabijała duszę ludzi to robiących. Takie coś zabiera tylko etaty najgorszych pracowników. Dla reszty wciąż jest tyle roboty w sensowniejszych tematach, że wychodzi im to na plus.
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin: Automatyzacja nie zabiera ludziom pracy, tylko zwiększa wydajność, paradoks Jevonsa pozdrawiam. Problem jest ewentualnie po stronie ustawodawcy, który nie potrafi odpowiednio ogarnąć rynku, tak, żeby dystrybucja bogactwa była w miarę równomierna oraz ogarnąć aktywności gospodarczej tak, żeby służyła ogółowi społeczeństwa, a nie korporacjom. Ja bym bardzo chętnie udostępnił swoje skille dla dobra ogółu.
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin: Wbrew pozorom ludzi do pracy nie ma- Bełchatów nie robi nowej kopalnii węgla brunatnego, ponieważ twierdzą, że nie ma w Polsc 5000 specjalistów do budowy i obsługi zupełnie nowej kopalnii.
  • Odpowiedz
  • 0
@WpiszSwojLogin: jak to mowili w jednej robocie, ludzie ktorych taski sie zautomatyzuje sa delegowani do bardziej ambitnych rzeczy, osobiscie uwazam ze po prostu bezrobocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin: Ja to robię z premedytacją. Kiedyś znałem taką Anetkę, która od zawsze marzyła po przepisywaniu papierowych formularzy do komputera przez 8 godzin dziennie. Wtedy wchodzę ja cały na biało we swoim systemem OCR, który ogarnia to zadanie w sekundy. Anetka zamiast przepisywać to teraz tylko skanuje te papiery i narzeka, że nogi ją bolą, bo przy skanerze nie ma jak usiąść xDDD Czasem do niej zaglądam i wspominam, że
  • Odpowiedz
Pytanie do ludzi pracujących w IT - czy nie macie wyrzutów sumienia, że przez to co robicie inni ludzie tracą prace na rzecz automatyzacji? Niszczycie ludziom marzenia, zabieracie źródła utrzymania, nie jest wam wstyd?


@WpiszSwojLogin: jest mi z tym bardzo dobrze
  • Odpowiedz