Wpis z mikrobloga

Właściwie ma być to przedłużenie z jednego gniazdka na cztery pojedyncze


@vfcvfc: wyczuwam pożar.
Wago dopuszcza łączenie alumium w serii 2273 tylko trzeba kupić ich specjalną pastę i drut przed połączeniem musi być świeżo odizolowany aby zminimalizować utlenienie.
  • Odpowiedz
Z aluminium zawsze jest problem, płynie to, zmienia rozmiar w zależności od temperatury tak że się śrubki w tanich kostkach same wykręcają. Nie bez powodu tego zabronili w instalacjach domowych, oczywiście nie piszę tu o wzlach, gdzie gruba kiełbasa w specjalnie przystosowanym zacisku jest jeszcze dokręcona kluczem dynamometrycznym
Wago jest o tyle dobre że te "sprężynki" zapewniają stały docisk niezależnie od temperatury.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: dzięki za rozjaśnienie, akurat takie wago już mam, pasuje tylko pastę dokupić. Co do pożaru, to na jednej linii jest 5 pojedynczych gniazdek, nic innego, myślisz że podczas włączonego jednocześnie tv. ps5, soundbar rzeczywiście może się coś popalić?

@rybeczka a ta pasta nie wystarczy?
  • Odpowiedz
@vfcvfc: 2,5 alu powinno być zabezpieczone max 10A to się nie powinno zjarać. Jak takie lekkie obciążenie to ok. Myślałem że robisz w kuchni i będzie na tym chodzić piekarnik, mikrofalówka a może jeszcze płyta indukcyjna.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: no maksymalnie do tego obciążenia oddałbym ładowarkę do laptopa i telefonu i to wszystko. Dzięki bardzo za pomoc kolego :)

@rybeczka nie ma jak tego rozdzielić, dom starego budownictwa, wszędzie amelinium, aktualnie używam przedłużki na 5 gniazd, ale akurat będzie wymieniana podłoga, to i kable się przeciągnie
  • Odpowiedz
@vfcvfc: miałem na myśli nie łączyć z miedzią bezpośrednio bo wtedy zachodzi reakcja utleniania np wago ma taką możliwość bo miedź nie styka się bezpośrednio z aluminium
  • Odpowiedz