Wpis z mikrobloga

Czołem! Przyszedł ten czas żeby się wyprowadzić od rodziny i żyć razem z różową. Aktualnie jesteśmy na #emigracja w #kanada . Mieszkamy z rodziną, ale jeżeli dalej chcemy tutaj mieszkać to musimy kupić drugi samochód. Kupno samochodu, ubezpieczenie plus jakiekolwiek naprawy, plus bieżące dokładanie się do rachunków i w tej opcji wyjdzie $1500 miesięcznie. Druga opcja zaś, to wyprowadzić się i wynająć jakąś norę za $1700, jednocześnie na tyle blisko miejsca pracy że nie będziemy potrzebować drugiego samochodu. Aktualnie zastanawiam się czy dalsza emigracja ma jakikolwiek sens?

Moje zarobki: Aktualnie $2600, ale w zimę to może być $2200
Zarobki różowej: $2200
Utrzymanie jednego auta: $500
Wynajem: $1700
Jedzenie, chemia domowa, jakieś ubranie: $700

Łatwo policzyć mamy miesięcznie $4400 dochodu i prawie $3000 kosztów. Miesięcznie będziemy w stanie zaoszczędzić $1400 czyli 4000zl. Czy opłaca się w takiej sytuacji siedzieć na emigracji? Nie wiem, ile będziemy w stanie miesięcznie w Polsce zaoszczędzić zakładając że coś wynajmiemy za $2000? Oboje nie mamy dużego doświadczenia zawodowego. Studia z zarządzania.

#pytanie #emigracja #corobic
  • 8
  • Odpowiedz
czy dalsza emigracja ma jakikolwiek sens?


@NarciarzFarciarz: a czy emigracja jest wyłącznie z powodów zarobkowych? Jeżeli tak, to chyba nie warto, jeżeli tylko 4k PLN miesięcznie dacie radę zaoszczędzić.
  • Odpowiedz
Czy opłaca się w takiej sytuacji siedzieć na emigracji?


@NarciarzFarciarz: Z punktu widzenia finansowego: nie.
4k to grosze, to sa pieniadze które ani z perspektywy Kanady ani z perspektywy Polski nie sa duze.
  • Odpowiedz
@NarciarzFarciarz jesteście dopiero na pierwszym szczeblu kariery zawodowej w Kanadzie. Tak jak pisałem wcześniej, siedzieć z rodziną bo to najtańsza opcja. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zdobycie fachu najpierw dla jednego z was, a potem dla drugiego. Planować żeby w ciągu pięciu lat każdy z was brutto wyciągał około $100K.
Wracając do tematu samochodu, to obczaj https://leasebusters.com/
  • Odpowiedz
@NarciarzFarciarz: A macie tam jakąś sensowną pracę? W Polsce po zarządzaniu przez pierwsze kilka lat kariery ciężko o rozsądne zarobki, więc jeżeli tam możecie zdobyć trochę doświadczenia to po tym powrót będzie o wiele łatwiejszy, zwłaszcza jeżeli jeszcze będziecie mieli rosnące oszczędności.
  • Odpowiedz
@jan-kowalski-507464 W Kanadzie na przeciętne stanowiska zarządzania z ogłoszenia jest dużo chętnych, więc ciężko o rozsądne zarobki. Im więcej płacą tym ciężej się dostać, zazwyczaj awansują z niższych stanowisk albo kradną ludzi z konkurencji.

@NarciarzFarciarz do naszego oddziału w North York szukają doświadczonego w spedycji menadżera, oferują $58K-$128K na rok. Teraz full disclosure. Spełniam wszystkie wymagania, ale porównując to do mojego stanowiska i $$$, to gdyby zaoferowali $200K-$250K, ja czy
  • Odpowiedz