Wpis z mikrobloga

Perfumowe Mirki, jakiś daily świeżak na lato potrzebuję, jak najwyższa trwalosc i projekcja, ktoś podzieli się poradą?

Coś w granicach 100-150pln/100ml, chyba że za niewielką dopłatą idzie znaczna poprawa parametrów.

Mam/miałem:
- Davidoff Cool Water - nie mój zapach
- Lattafa Najdia - zapach świetny, ale trwałość 5-6h, projekcja może z godzinę-dwie i to średnia
- Armaf Oddysey Homme White - uwielbiam go, parametry bardzo dobre, no ale nie na lato..
- Mercedes-Benz The Move - to mój ideał na lato, bardzo przyjemny zapach i potrafi trzymać się nawet pod 10-12h przy niezłej projekcji, po prostu mi się znudził trochę
- Lacoste Essential - rewelacja zapach, tragiczna trwałość..

Bardzo lubię też Bossa Bottled i Jaguara Classic Black/Electric Sky, ale nie chce kolejny raz tego samego ;)

#perfumy
  • 9
  • Odpowiedz
@tpvddd: Korres Kyma - fajny morski zapach z odrobiną melona, w upale bardziej wychodzą nuty skalno-mineralne
Adolfo Domínguez Agua Fresca de Azahar - lekko słodkie ale dalej świeże i soczyste neroli, lepsze od popularnego kiedyś Jeanne en Provence Neroli Intense
Monotheme Lime - kwaśne neroli, ale tu akurat trwałość słabiutka
Dsquared 2 Wood - cytryna ale taka inna, przemielona razem z drewnem, nie jest jak świeży sok z owoców, trochę bardziej elegancki jak na cytrusiaka
4711 Blood Orange & Basil - gdy jest w swojej szczytowej formie, czuje praktycznie same lekko mydlane pomarańcze i jest po prostu pięknie, ostatnio zacząłem wyczuwać więcej bazylii i nie jest już tak wspaniałe
Jil Sander Sun Summer Edition 2020 (wersja damska) delikatnie mydlano-olejkowodoopalania z dodatkiem porzeczki, mega
  • Odpowiedz
@tpvddd: ja od siebie polecę Missoni Wave jak dorwiesz w takiej cenie albo moje niedawne odkrycie z tanich letniaczków Adolfo Dominguez Bergamota Ambar
  • Odpowiedz
@bersking: to nie jest seria w której planowano jakieś wielkie parametry, to są dość delikatne wody kolońskie. Można poćwiczyć overspray :D ja za to nie polecam Missoni Wave, jest dziwnie ciężki i meczacy w upał, poza tym w ogóle nie lubię takich niebieskich zapachow
  • Odpowiedz
@bersking: szału nie ma jeśli chodzi o projekcje,ale jeśli chodzi o trwałości to jak na letniaka w tej cenie jest w miarę ok przy oversprayu. Ja tam czuje świeży grejpfrut mimo ,że nie ma go w nutach . Missoni może być faktycznie trochę męczący ,ale rozmawiamy o cenie w okolicach 150 zł więc za dużego wyboru nie ma. Jak byś chciał trochę dorzucić i mieć soczyste cytrusy to polecam Aqua
  • Odpowiedz