Wpis z mikrobloga

Mam 30 lat.

Za 37 lat bede teoretycznie przechodzic na emeryture. Ale pewnie zmienia wszystko tak ze faceci beda do 70 tyrać, a kobiety do 55 pewnie. Ale ja nie o tym.

W szoku jestem jak wielu ludzi sadzi, ze za te 37-40 lat beda godne emerytury (daj Bóg zeby dozyc do tego wieku). Przeciez jus dzis ten system emerytalny potezebuje pewnych kroplówek aby jako tako to dzialalo, wspolczynnik urodzen w Polsce i liczba urodzeń szoruje po dnie. (Ogromne ceny mieszkan, zycia, plus zmiana nastawienia spoleczenstwa). Przeciez na moją emeryture nikt nie bedzie pracowac bo nie bedzie komu tego robic.

Nie wierze w te brednie o imigrantach z afryki czy z innego 3 swiata, bo to będzie wiekszy syf niz jest teraz. A zaloze sie ze wiekszosc z nich bedzie pracowac nielegalnie albo na smieciowkach czy cos. Uwazam ze to juz trzeba dzis jakkolwiek zaczac o tym myslec i np. biore wieksza uwage jesli chodzi o tematy zdrowotne, ale tez starac sie oszczedzac i lokować w rozne rzeczy pieniadze jesli dostane jakies premie i nagrody.

Bo po prostu nie wierze w to ze moja emerytura pozwoli mi za X lat kupic pampersy jak bede robić pod siebie

#pracbaza #inflacja #polityka #sejm #wybory #emerytura #pieniadze ##!$%@? #praca

Zgadzasz sie?

  • tak 76.5% (26)
  • nie 23.5% (8)

Oddanych głosów: 34

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900: W te 40 lat zmienią się rządy, zmienią się zasady, zmieni się większość standardów, więc się nie martw na zapas bo nie wiadomo jakie reformy nas czekają. Za dzieciaka nie wyobrażałem sobie wjazdu do Niemiec bez paszportu a teraz mogę całą Europę samochodem zwiedzić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kidi1 ok tu sie zgadzam, ale to by musiala UNIA dawac hajs na takie rzeczy, a skoro by nam dawala to by innym tez musiala , no i spoko xD ale kto za to zaplaci.

Ale masz racje. Nie ma co tego tak brac na banie. Ale ostatnio jest tyle wszedzie negatywnych informacji zwiazanych ze swiatem i polityką, ze po prostu strach wszedzie wchodzi
  • Odpowiedz
@Milo900: Dlatego mam to w dupie. Nie będę sobie obniżał komfortu życia żeby martwić się o coś na co nie mam wpływy i nawet tego nie jestem w stanie przewidzieć. Politykę wyeliminowałem 20 lat temu, telewizję i radio też. Polecam.
  • Odpowiedz
@Milo900
Nie powinno być wieku emerytalnego tylko staż emerytalny.
Pracujesz 40 lat i masz emeryture, nie ważne ile masz lat. Ktoś sobie po gimnazjum/podstawówce zaczął pracować to niech idzie na emeryturę w wieku tych 56 lat, swoje składki odprowadził. I docelowo ten wiek zwiększać żeby jakaś ta emerytura była - co roku ZUS ma liczyć ile lat trzeba aby ten system utrzymać.
  • Odpowiedz