Wpis z mikrobloga

Przekroczyłem w tamtym roku 350k, i pytałem księgowej czy powinienem się zarejestrować jako Płatnik VAT, mimo że moja działaności jest zwolniona z VAT ale faktury, które wystawiam są na VAT 0% bo są na UK.

Powiedziała: „Panie Wojciechu, wszystko jest git, przed chwilą to potwierdzałam z Urzędem Skarbowym, wszystko jest okej”

Dam znać po 16.00 co i jak, jak bym się nie odzywał długo na mirko to wysyłajcie mi memy do Sztumu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ewentualnie szukajcie na drzewach lub kropek na mapkach od @Salido XD

#jdg #firma #sztum #heheszki #wlasnafirma #urzadskarbowy
PieknyWojciechPostrachDziewic - Przekroczyłem w tamtym roku 350k, i pytałem księgowej...

źródło: IMG_3913

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic: jeżeli się pod to łapiesz to nie masz obowiązku:

Kiedy możesz (ale nie musisz) zarejestrować się jako podatnik VAT
gdy rozpoczynasz działalność w bieżącym roku podatkowym i wiesz, że nie przekroczysz limitu wartości sprzedaży 200 tys. zł netto, obliczanego proporcjonalnie do liczby miesięcy w roku w jakich będziesz prowadzić działalność gospodarczą
w ubiegłym roku wykazałeś przychody ze sprzedaży nie przekraczające limitu 200 tys. zł netto
wykonujesz wyłącznie czynności wymienione w art.
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic: Standardowo, zawsze trzeba być mądrzejszym i znać się lepiej na tym co się zleca innym, ktrórzy mają Cie z tego wyręczyć. Ale może rzeczywiscie możesz nadal byc zwolniony z VAT bo niekoniecznie wszystkie przychody licza się do limitu
  • Odpowiedz