Wpis z mikrobloga

Hej mirki wy się znacie na tym

Chcę zrobić inteligentny garnek

Jest taka czujka wifi na zalanie, np jak woda się wyleje z wanny itp, chcę ją umieścić w garnku że będzie krzyczeć jak mi się woda wygotuje. Spaliłem już wystarczającą ilość mięsa xD

Do tej pory ok, przyjdzie mi powiadomienie na telefon i na tym by można poprzestać ale nie zawsze patrzę w telefon.

Czy ktoś ma pomysł jak zdalnie odłączać dopływ gazu?

#diy #smarthome #pytaniedoeksperta #programowanie #komputery
  • 25
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek: darlingtona poskładasz z czegokolwiek np. bc547, albo wsadź uln2003 to jest gotowy darlington. piszczek to szukaj "buzzer z generatorem". jeszcze pare bc'ków na bramkę NOT (żeby piszczało jak nie ma sygnału) i masz układ gotowy, nawet może sobie na płytce stykowej żyć, bo do garnka tylko kabelki wsadzasz z daleka od układu
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: w nowoczesnych kuchenkach to w sumie proste, zalać palnik wodą, gaz sam się wyłączy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak się nie wyłączy to przyjadą strażacy i pogotowie gazowe i odłączą cały budynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rasteris: Albo lepsza opcja kup jednopalnikową płytę indukcyjną i ją podłącz do inteligentnego gniazdka i prąd odetnij jak sobie wykryjesz ten brak wody.
  • Odpowiedz
@Just_Piotrek: Ogólnie to tam pewnie tasmote można wgrać jest jeszcze tuya local albo jakąś wersje z zigbee i podpiąć pod HA, ogólnie sam bym nie użył do czegoś takiego jak op, ale jako dodatkową formę zabezpieczenia w domu jak najbardziej do zakręcenia wody czy gazu jak jakiś czujnik wykryje wyciek.
  • Odpowiedz
@lobo: ale to sie może #!$%@?ć na poziomie elektroniki (jak z resztą wszystko) i to dodatkowe zabezpieczenie zrobi to samo co pierwotny pomysł OPa - zamknie dopływ wyłączając płomień a potem otworzy dopływ, ale płomień to się już pojawi skądinąd. Ja wiem że to jest jakiś czarny scenariusz, ale taki zawsze należy brać pod uwagę... przecież nikt nie planuje #!$%@? sobie mieszkania w powietrze ale to się zdarza, a taki
  • Odpowiedz