Wpis z mikrobloga

Na grupkach facebookowych dla ludzi szukających pierwszej pracy w I.T nadal pełno początkujących frontów. To jest wręcz zaskakujące jak ludzie lubią marnować czas (chuy w dupe "kołczom" programowania którzy nadal naciągają na webówke). Szansa, że się przebiją z tymi todo listami i klonami popularnych serwisów wynosi równiutkie 0%.
#programowanie #frontend #programista15k
  • 8
  • Odpowiedz
@AntyKuc ale jak to, ale to źle patrzysz, mój kołcz mowil ze jak kupie jego kurs za jedyne 999 zł, to na pewno znajde prace, mowie Ci stary zle patrzysz, trzeba wiedziec gdzie szukac, mój mentor jest tak zajebisty i zajety, ze sam zrezygnował z pracy i tylko zajmuje sie kursami, zeby pomagac innym

  • Odpowiedz
@AntyKuc: a gdzie mają iść? że w javie/c# jest inaczej? jest podobnie, a próg wejścia znacznie większy. a jeśli nie webówka to co? 99% pracy w IT w Polsce to webówka.
  • Odpowiedz
  • 1
@ly000:

a gdzie mają iść?

Devops, AI, a nawet ten C# jest o wiele mniej oblegany niż frontend. Uczenie się frontu w 2024 to marnowanie czasu, zdrowia i nerwów.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: do Devops nie pójdą, bo do tego trzeba mieć doświadczenie przynajmniej jako developer. nikt ci nie weźmie devopsa z ulicy, bo do czego on będzie ci potrzebny?
a AI to nawet szkoda mi komentować. ile jest w tym pracy? 5 stanowisk na całą Polskę?
  • Odpowiedz
Teraz duzo ludzi sie uczy devopsowania


@Milo900: też zauważyłem. wielu ludzi na programistycznych kanałach gada ciągle o jakichś terraformach / kubernetesach i innych ansiblach, ale mi to obojętne i tak w tym nie pracuję ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@AntyKuc: Myślę, że naszym obowiązkiem jest informować wszystkich juniorów jak sprawy się mają i to nie tylko na frontendzie ale w ogóle, a ci wszyscy mentorzy/naganiacze robią nam krecią robotę. Junior może i nie jest dla mnie konkurencją ale jak #!$%@?ą każde ogłoszenie 500CV to nawet i senior gdzieś w tym ginie.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: zawsze bylo pelno prawie juniorow i nie wynosi 0%, ale pewnie potrwa to 1 - 2 lata, najlatwiej (co nie znaczy, ze latwo) jest ogarniac po znajomosci, ewnetualnie programy studenckie

co do devopsa - obecnie deweloperzy przejmuja duzo obowiazkow, ten sam trend widze z AI (ogloszenia fullstack z AI widzialem kilkanascie razy), ktos bez expa nie wejdzie, bo to co zrobi on zrobi przy okazji dev

na jr zawsze
  • Odpowiedz