Wpis z mikrobloga

Francja się obudziła i pogoniła onuce, które się pospieszyły i już zapowiadały koniec wsparcia dla bicia ruskich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prokremlowska międzynarodówka w Europie nie taka silna, Morawieckiemu zostały kolejne wycieczki na Węgry i może na Słowację.

#ukraina #rosja #francja #polityka
  • 15
  • Odpowiedz
@ish_waw: jedynie anty rosyjscy w tym rządzie będą republikanie, no ale wiadomo dla przeciętnego wykopka słowo lewica musi kojarzyć się z antyputinowska narracja. XD
  • Odpowiedz
@Runaway28: Co jest śmieszne, bo o ile partie lewicowe w Polsce jednak faktycznie od pewnego momentu wypięły się na ruskich (a przedwojenne były nawet antysowieckie poza ofc komunistami), tak lewica zachodnioeuropejska tj. francuska, włoska, niemiecka, hiszpańska zawsze trochę wzdychały za Sowietami i później Rosją, upatrując w nich przeciwwagi dla Ameryki i wierząc w tą pro-robotniczą propagandę. Zresztą Francja to w ogóle ma pro-rosyjskie tendencje historyczne.
  • Odpowiedz
@fantazm: No pewnie. Oni tam lubią rosjan. Ostatnio usłyszałem od francuza że francuzi zazdroszczą rosji ich sprawczości i niezależności politycznej. Oni są oczywiście odklejeni od realiów życia w rosji, ich korupcji, ich nieudolności ale są na etapie jarania się jakimiś zdjęciami putina na niedźwiedziu. Dla francuza zresztą taka Polska jest bardziej zacofanym krajem dla obywateli niż rosja. Oni tam żyją we własnym sosie ale klasę polityczną mają może i nawet
  • Odpowiedz
@auto-bot: Dlatego mnie bardzo niepokoi jak czytam te wszystkie aroganckie posty o tym, jak to Rosjan pobijemy, bo oni srają do dziury w ziemi. Może i tak, sporo Rosjan tak właśnie żyje. W tamtym kraju wiele rzeczy źle funkcjonuje, ale jeżeli idzie o dyplomację, działania służb, propagandę i umiejętność trzymania społeczeństwa za mordę, to Rosjanie nie mają sobie równych. Elity moskiewskie, petersburskie, żyją na poziomie i mają realnie mentalność Wielkorusów,
  • Odpowiedz
@fantazm: Bardzo mądra wypowiedź. Ja już odnosząc się do meritum uważam, że rosja jest ogromnym zagrożeniem dla Polski ale właśnie takie paraliżowanie umysłów ludzi strachem przed wojną jest dla nas groźniejsze od samej wojny. Do wojny trzeba się szykować i być na nią gotowym ale na froncie shitpostowania uważam że korzystnym jest wyśmiewanie niedźwiedzia. I nie dlatego że jest taki słaby tylko dlatego, żeby zbić oczekiwania społeczeństwa do realnego poziomu
  • Odpowiedz
@auto-bot: A to owszem :). Nie mówię, że mamy żyć w strachu. Ja po prostu uważam, że nie można zagrożenia bagatelizować i czynić go mniej poważnym, bo w Polsce takie coś często kończy się machnięciem ręką na problem i "jakoś to będzie".

Teraz mamy coraz więcej jakoś to będzie. Jakoś to będzie z energetyką, jakoś to będzie z infrastrukturą, jakoś to będzie z rolnikami i Zielonym Ładem, jakoś to będzie
  • Odpowiedz
@fantazm: :) Trafił swój na swego. Ta oligarchizacja klasy politycznej jest według mnie najgorsza. Polska zawsze była sztucznie podzielona podczas gdy my jako obywatele raczej się lubimy. A przynajmniej ja lubię rodaków. No nie jest to czas na podziały ale też widać że polityka jest wolą ludu. Że KO szydziło z płotów na granicy a teraz chce je rozbudować. No nic, taki los szaraczków że trzeba tyrać i obserwować. Jakimiś
  • Odpowiedz
  • 1
@Nic_tu_po_mnie A ty skąd masz dzisiaj taką wielką ekspercką o francuskiej scenie politycznej, której tydzień temu nie miałeś? Z tego samego źródła, z ktorego wiesz, że ksiedza torturują, a Polska zmniejszy wydatki na obronę o 25%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fakty są takie, że RN wziął kredyt w ruskim banku, otwarcie zapowiadał wstrzymanie dostaw broni na Ukrainę, poparcie dla złagodzenia sankcji i poprawę relacji dyplomatycznych z Rosją,
  • Odpowiedz