Wpis z mikrobloga

W TVrepublika gadali, że Polska nie ma posła w niemieckim parlamencie reprezentującego polską mniejszość w Niemczech, co według chatgpt nie jest prawdą, bo jak GPT twierdzi:
"Tak, w niemieckim Bundestagu jest poseł reprezentujący mniejszość polską. Jest nim dr. Stefan Seidler, który został wybrany w wyborach w 2021 roku z listy partii „Südschleswigscher Wählerverband” (SSW). SSW reprezentuje duńską mniejszość narodową w Niemczech, ale w swoim programie ma również kwestie dotyczące mniejszości polskiej."

#pytanie #tvrepublika #chatgpt #polityka #europa

Kto ma racje?

  • TVrepublika 38.1% (8)
  • ChatGPT 61.9% (13)

Oddanych głosów: 21

  • 11
  • Odpowiedz
@ShadowWalker: kto w ogóle bierze na serio to co mówią w tv republika? Nie wiem czy Polska ma przedstawiciela w niemieckim parlamencie czy nie, ale trzeba brać poprawkę na to, że wszystko co mówią w tej propagandówce ma na celu atak na obóz rządzący.

Ehh, po co ja odpisuje trollowi
  • Odpowiedz
@ShadowWalker: Ten parlamentarzysta z Polską nie ma nic wspólnego. W Niemczech, podobnie jak w Polsce, komitety mniejszości narodowych są zwolnione z ogólnokrajowego progu wyborczego. Startował z Związku Wyborców Południowego Szlezwiku, dostali ok. 0,1% głosów w skali kraju. To raz. Dwa, komitet jest zwolniony z progu wyborczego, ale nie oznacza to gwarancji miejsca w parlamencie, w Polsce kiedyś było i po 4 posłów z komitetu mniejszości niemieckiej, teraz nie dostał
  • Odpowiedz
@RzeczowyKomentator: Nie jestem trollem, lol. Oglądam wszystkie media, ostatnio zgłosiłem republike i polsat za kłamstwa. Republike za kłamstwo o historii Polski, a polsat za to, że wstawił kłamliwy nagłówek dotyczacy właśnie tego portu głębokotorowego w Świnoujściu i polsat zamiast napisać, że chodzi o te inwestycje w ten port, to to określił jako port bałtycki głębokotorowy co sugeruje, że ten port miałby być wspólny dla wszystkich państw, które mają dostèp do
  • Odpowiedz
@M4rcinS: Po co im jeden szeregowy posel, jak mają całe PO i tuska, ktory jest uległy?
( ͡º ͜ʖ͡º) bo sie chłop zgadza na wszystko i w ogóle nie sprzeciwia, no ale takich mamy polityków
¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@M4rcinS: A z innych krajów? Bo u nas też jest mniejszość rosyjska, białoruska, litewska, francuska, amerykańska (ok 12 tys amerykanów u nas mieszka) itd to oni też wszyscy mają jakiegoś posla co reprezentuje ich mniejszość? Nie wiem jak z rosyjską, bo odkąd napadli na Ukraine, to Polska zerwała stosunki z Rosją, no i oba kraje uznaly siebie na arenie międzynarodowej jako nieprzyjazne i oba są dla siebie zamknięci, więc do
  • Odpowiedz
@M4rcinS bo ci młodzi Polacy są generalnie zasymilowani z Litwinami, ci starsi co dorastali za ZSRR bardzo słabo mówią po litewsku albo wcale, za to są mocno zrusyfikowani, bo łatwiej było im rozmawiać wtedy publicznie po rosyjsku niż po litewsku, czemu nie można się dziwić, bo rosyjski to też słowiański język. Dlatego też teraz są podatni bardziej na ruską propagandę.
  • Odpowiedz
@M4rcinS: A z innych krajów? Bo u nas też jest mniejszość rosyjska, białoruska, litewska, francuska, amerykańska (ok 12 tys amerykanów u nas mieszka) itd to oni też wszyscy mają jakiegoś posla co reprezentuje ich mniejszość? Nie wiem jak z rosyjską, bo odkąd napadli na Ukraine, to Polska zerwała stosunki z Rosją, no i oba kraje uznaly siebie na arenie międzynarodowej jako nieprzyjazne i oba są dla siebie zamknięci, więc do Rosji z Polski nie pojedziesz, ani z Rosji do Polski


@ShadowWalker: Na sam początek rzuć okiem jak jest w Polsce zdefiniowana mniejszość narodowa w myśl ustawy o mniejszościach narodowych:

Mniejszością narodową, w rozumieniu ustawy, jest grupa obywateli polskich, która spełnia łącznie następujące warunki:

1) jest mniej liczebna od
  • Odpowiedz
@M4rcinS: O, to temat znasz z własneh autopsji że tak powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo mieszkasz i wychowałeś sie obok nich, czyli w zasadzie to są prawdziwe ruskie, jeszcze Ci sprzed rewolucji lenina, gdyby tak w kacapowie zaczął rządzić ktoś patriotyczny, który chce dobrze dla Rosji to by sie mógł starac tych ludzi wziąć z powrotem do Rosji, podobnie Polska powinna starać sie przewieźć z
  • Odpowiedz