Wpis z mikrobloga

#obsidian #pkms #notatki
Hej, ogarniał ktoś inne metody synchronizacji Obsidiana, niż wbudowany płatny przez abonament?
jest zestaw apek od jednego typa(jak w tym filmiku wyjaśnione jak by ktoś szukał), chyba obsługuje 3 popularne chmury, ja wgrałem #dropsync .
Działa, ale aby ręcznie zsynchronizować, trzeba kliknąć w oddzielnej apce, plus automatyczną synchronizację można ustawić najczęściej co godzina, to za rzadko. powinno się synchronizować automatycznie jak na PC, ale jest podobno jakiś problem z androidem i chmurami i to tak nie działa.
Na chłopski rozum, jeśli nie synchronizuje automatycznie po edycji notatki, to i tak musze ręcznie zsynchronizować, by nie nastąpiła desynchronizacją jeśli edytuję to samo na PC przed upłynięciem godziny. Także automatyczną synchronizację można wyłączyć, oszczędzić baterię(chyba że w nocy, to może mieć sens, budzisz się z pomysłem, zapisujesz, zasypiasz, nie bawisz się w odpalanie dropsync by zsynchronizować(choc to dobry nawyk).
Kurła, ciekawy ten obsydian, dużo bajerów, duuużo wtyczek, super społeczność, tylko nie jest za darmo dla takich cebulaków jak ja:). Jest #joplin , nawet szybszy na telefonie, otwarty kod, ale ma też kilka minusów, mniej pluginów, mniej pluginów na tel, folder synchro jest jakiś dziwny, nieoczywisty.

Macie jakieś inne sposoby na darmowe synchro Osidiana?
RabarbarDwurolexowy - #obsidian #pkms #notatki 
Hej, ogarniał ktoś inne metody synchr...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach