Wpis z mikrobloga

Mój autorski plan pokojowy w sprawie Bośni

Bośnia zachowuje kanton uńsko-sański oraz kantony bośniackie z Sarajewem i Tuzlą włącznie.

Serbia (albo państwo powstałe z rozpadu) przejmuje północ i wschód.

Bośnia od Republiki Serbskiej otrzymuje bośniacki "korytarz" do kantonu uńsko-sańskiego, a w zamian oddaje dystrykt Brcko i okoliczne gminy poszerzając serbski "korytarz" między północą a wschodem. Oprócz tego Republika Serbska oddaje gminy otaczające bezpośrednio Sarajewo, a otrzymuje Gorazde (bośniacką wyspę).

Chorwacja (albo państwo powstałe z rozpadu) przejmuje katon posawski, kanton dziesiąty, kanton zachodniohercegowiński i południową połowę kantonu hercegowińskiego z Mostarem włącznie.

Oczywiście władze starają się zachęcić ludność do wymiany. Nie ukrywajmy, Bośnia to sztuczny twór i nie wiem czemu Serbowie i Chorwaci mają się w nim męczyć. Bardzo często sportowcy z Bośni wolą reprezentować Chorwację czy Serbię. Niech Bośniacy robią sobie państwo na terenach, gdzie są większością. Według mojego planu i tak mają hojne nadania, bo będą mieli duży odsetek Serbów i Chorwatów. Bośniacy są większością na mniej niż 1/3 powierzchni swojego kraju.

#ukraina #rosja #balkany #wojna #bosnia #serbia
Pomorski_Wilk - Mój autorski plan pokojowy w sprawie Bośni

Bośnia zachowuje kanton u...

źródło: BiH

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz