Wpis z mikrobloga

#laptopy czy po aktualizacji biosa w HP możliwe jest że się pojawią "bad pixele"? Wczoraj zakupiłem lapka i po wszystkich aktualizacjach (w tym #bios) w HP Omen Transcend 16 pojawił mi się jeden pixel, który świeci na czerwono. Zazwyczaj jak monitor jest wyłączony przez dłuższą chwilę, to wszystko jest git, ale po 5 minutach znowu się pojawia.
#pytaniedoeksperta #komputery #monitory
  • 2
  • Odpowiedz
@Trochutak: Nikt jeszcze nie odpowiedział a jestem ciekaw. Wg mnie bez związku normalnie ALE pamiętam gdy śrubowałem parametry napięć i prędkości kart graficznych w czasach kopania ETH to karta podłączona do monitora potrafiła sypać takimi pixelami a nie typowymi artefaktami.

Próbowałeś szukać samemu odp w sieci? Na pierwszy rzut oka widzę że jest kwestia jakiegoś VRR
Saeglopur - @Trochutak: Nikt jeszcze nie odpowiedział a jestem ciekaw. Wg mnie bez zw...

źródło: Screenshot 2024-07-06 122619

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Saeglopur jeszcze tak dokładnie nie szukałem, bo mogę zwrócić lapka, ale pierwsze wyszukiwania radziły odpalic Giza na ekran który zmienia dynamicznie barwy - to niby pomaga odblokować pixela, ale u mnie bez skutku
  • Odpowiedz