Wpis z mikrobloga

@open_or_die: Sa jeszcze lepsi. Bo tu niby fotoradar albo patrol to szybko trza zwolnic.

Ale sa tacy co daja hamulec w podloge jak wjezdzaja w odcinkowy. Jak tylko zobacza pierwsza kamere to ze 100 robia w momenccie 40 :) Ich pusta przestrzen miedzy usami nie ogarnia pewnych faktow :)
  • Odpowiedz
zeby po wjezdzie na ekspres lub autostrade dalej jechac 90


@Pentylion: Jak jedzie po A/S równo z tirami te 90 i nie próbuje wyprzedzać ciężarówek rozpędzając się do zawrotnych 100 to niech sobie tak śmiga.
  • Odpowiedz
@1001001 zwykle nie :p to ten typ kierowcy ktory po prostu jak widzi kogos przed soba to musi wyprzedzac ale jednoczesnie z jakiegos powodu ma blokade v max. Zwykle tez jesli ktos przed nimi nagle zwolni (bo np ktos kolejny skreca, cos sie dzieje na drodze, nie wiem menel zatacza sie albo na poboczu stoi pies) to bezrefleksyjnie z automatu daja kierunek i wyprzedzaja
  • Odpowiedz
@Niewiem90 tak, to dziala w oboe strony xd mysle ze po prostu nie znaja ogarniczen/ nie chce im sie ogarniac znakow i wybieraja sobie jakas taka predkosc pomiedzy, tak zeby nie stracic prawka i zeby im pasowaly obroty/bieg i jezdza tak zawsze i wszedzie :p
  • Odpowiedz
mysle ze po prostu nie znaja ogarniczen/ nie chce im sie ogarniac znakow i wybieraja sobie jakas taka predkosc pomiedzy, tak zeby nie stracic prawka i zeby im pasowaly obroty/bieg i jezdza tak zawsze i wszedzie


@Pentylion: Moim zdaniem to może być też związane z gorączkowym dążeniem do uzyskania najniższego spalania - stabilna jazda ze stałą prędkością temu sprzyja. Do tego być może dochodzi kwestia odejścia typu: "jadę 70km/h jak
  • Odpowiedz
  • 11
@Adamfabiarz: Asów bez wyobraźni u nas nie brakuje. Ostatnio jechałem na skuterze te 90-100 km/h. Wyprzedził mnie samochód tylko po to, by od razu po zakończeniu wyprzedzania wcisnąć hamulec w podłogę i skręcić w prawo na skrzyżowaniu. Ledwo wyhamowałem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Adamfabiarz mordo spokojnie, 0.1l LPG/100km spalania które Ci urośnie bo musiałeś znów te 60km rozpędzić portfela nie zrujnuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
lepsi sa tacy ktorzy na 60/70/80 musza jechac 90 zeby po wjezdzie na ekspres lub autostrade dalej jechac 90 xd


@Pentylion: może mają ogranicznik?
Ja przed ekspresówka jadę 115 by na ekspresówce dalej jechać 115 bo szybciej sie nie da. Najgorsze jak musisz coś wyprzedzić i nie możesz podjechsv szybciej aby było sprawnie
  • Odpowiedz
@r5678 serio jest cos takiego? w służbowych autach? Wydaje mi sie, ze takie zachowania widuje raczej w gruzach na miejscowych blachach ale to tylko moje odczucie
  • Odpowiedz
@Pentylion: u mnie w firmie z rok dwa temu założyli ograniczniki żeby niby oszczędzać paliwo. Niektóre maja 115 inne 130. Ja na nieszczęście mam 115 mimo że codziennie jeżdżę ekspresówka
  • Odpowiedz
lepsi sa tacy ktorzy na 60/70/80 musza jechac 90 zeby po wjezdzie na ekspres lub autostrade dalej jechac 90 xd


@Pentylion: o wiele gorzej, jedzie 70 w zabudowanym na ograniczeniu 40 i cie wyprzedza, a potem niezabudowany a on dalej jedzie 70
  • Odpowiedz
@Pentylion: Mnie bardziej denerwują ludzie którzy zawsze jadą 60. Ograniczenie do 40? On jedzie 60. Ograniczenie do 70? On jedzie 60. Ograniczenie do 90? Od jedzie 60
  • Odpowiedz