Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pytanie #mcprobemaker #tuning

Miał bądź ma ktoś taki stożek? Obudowa jest carbonowa, marka Simota. Pasuje mi go założyć do Probe, bo po tuningu dolotu nie mam miejsca na oryginalną puchę filtra powietrza, a ten wymiarami jest idealny.

Kolejnym plusem jest to, że jest w obudowie, co powinno zminimalizować zaciąg gorącego powietrza.

http://allegro.pl/filtr-stozkowy-airbox-simota-carbon-155x130x77-i4056997621.html
Mcmaker - #motoryzacja #pytanie #mcprobemaker #tuning 



Miał bądź ma ktoś taki stoż...

źródło: comment_CUKQTNeTRTCOruAxdindKjgRsRTtXtAJ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@mattcabb: Po prostu robi za osłonę i sam filtr nie ciągnie bezpośrednio z komory silnika gorącego powietrza całą powierzchnią tylko przodem - a do przodu można podciągnąć do niego dolot zimnego powietrza np. ze zderzaka.
  • Odpowiedz
@mattcabb: Nie wiesz jak mam rozwiązany dolot pod maską więc nie oceniaj ;) Jak widzisz, oryginalna puszka powietrza jest zaraz przy akumulatorze, a stamtąd jest już podciągnięte zimne powietrze od błotnika które oryginalnie było połączone gumowym łącznikiem z puszką. Wystarczy tylko zrobić odpowiedni adapter, a istniejące już dojście zimnego powietrza podciągnąć aż pod zderzak.
Mcmaker - @mattcabb: Nie wiesz jak mam rozwiązany dolot pod maską więc nie oceniaj ;)...

źródło: comment_qA4ov1NMOEDUSSMXtlcP566j1DiDGtSx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@typowymirekakrobata: kilka stopni cieplejsze powietrze więcej szkodzi niż dolot z mniejszymi oporami pomaga. w moim starym zetec'u robiło różnicę.

@Mcmaker: oceniałem zdjęcie z samej góry. jeżeli doprowadzasz powietrze i nie chcesz żeby silnik ciągnął ciepłe z komory to lepiej zostawić fabryczną obudowę i wstawić sportowy wkład niż wrzucać stożek, zamykać go w obudowę i rzeźbić z dolotem zimnego.
  • Odpowiedz
@mattcabb: Właśnie w tym cały problem, że nie ma miejsca na oryginalną puszkę filtra... Przez to jestem zmuszony rzeźbić ze stożkiem. Jak widać nie ma dolnej części obudowy bo się nie mieści, a wkład filtra jest na razie zaczepiony taśmą izolacyjną żeby się trzymał.
  • Odpowiedz