Wpis z mikrobloga

@eduardo-garcia: Primo, daj źródło analizujące Modlin jako nierozwojowy. Było wyjaśniane publicznie, ale nie każdy ma czas śledzi każde publiczne wyjaśnienie.
Tylko jak mogę prosić, to nie w postaci filmiku na youtube.

Po drugie, skoro jest wojenka o Atom i sam nawet powtarzasz, że Tusk nic nie zrobił, to proszę o wyjaśnienie, czemu PiS w latach 2016-2022 nawet raportu OOŚ nie przygotował, co blokowało całkowicie możliwość dalszych prac i opóźniło o
  • Odpowiedz
@lewoprawo: przeanalizuj wariant, w którym to ty nie potrafisz napisać słowa z pominięciem partyjnego klucza. Dlaczego projekt został opóźniony, wiadomo nie od dziś. Los dał jego twórcom co najmniej dwa bardzo dobre powody. Nie to jest sednem mojego wywodu. Sednem mojego wywodu jest to, iż sugerujesz jakoby CPK było abstrakcyjną ideą, naszkicowaną gdzieś na tylnej okładce zeszytu podrzędnego decydenta, który nie poczynił niczego, by słowo stało się ciałem. Tak nie
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: Sugerujesz, że gdyby nie pandemia i wojna, to udałoby się zrealizować ten plan PIS i w 3 lata, do 2019 załatwić wszystkie formalności? To ciekawe, bo wcześniej pisałeś:

Prace legislacyjne i projektowe to najczęściej 50-75% harmonogramu


Wg PIS te Twoje 50-75% całego harmonogramu wyniosłoby 3 lata. Czyli gdyby nie pandemia, to zbudowaliby CPK w rok albo dwa, jeszcze przed
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: Z niewiadomego powodu odpowiedziałeś mi na pytanie którego nie zadałem, powołałeś się na rzeczy których nie chcesz podać a inne wątki pominąłeś.
Ale ok, jakoś to przeboleje.
Tylko jedno nie daje mi spokoju, bo spośród wszystkich pisowskich inwestycji, żadna nie doczekała się realizacji oprócz jednej: Przekopu mierzei.
Wielki projekt który ingeruje w środowisko znacznie bardziej, niż postawienie lotniska na polu, bo to dodatkowy przelew wody morskiej do zalewu, bo
  • Odpowiedz
Ale ok, jakoś to przeboleje.

Tylko jedno nie daje mi spokoju, bo spośród wszystkich pisowskich inwestycji, żadna nie doczekała się realizacji oprócz jednej: Przekopu mierzei.

Wielki projekt który ingeruje w środowisko znacznie bardziej, niż postawienie lotniska na polu, bo to dodatkowy przelew wody morskiej do zalewu, bo to obszar Natura 2000, bo to naruszenie ekosystemu zalewu i mierzei wiślanej.


Naprawdę masz wątpliwości? Zrobili to bo są źli do szpiku kości i zwyczajnie chcieli zrobić na złość rybkom, ludziom i ruskim. Tak, ruskim, bo w sprawie Mierzei, podobnie jak w wielu innych przypadkach, mówicie jednym głosem z kremlem. Oczywiście, nie dostrzegasz jak absurdalne jest to, że większość z projektów rozwojowych realizowanych przez PiS gdzieś już się w historii IIIRP pojawiało jako koncepcje, często ponadpartyjne. To jednak dla betonu niedopuszczalne. Beton musi czuć emocje bo jeszcze się okaże, że przestaną toczyć pianę z ust i patrzeć na konkrety, a wtedy przecież może być różnie. Beton nie trawi szarości. Beton musi mieć czarne i białe. Beton musi mieć swoją Drużynę R, babę jagę, chciałem napisać Bukę, ale Buka jednak miała jakiś portret psychologiczny rozwinięty bardziej niż "bo jest zła", tego bałwanka z Tabalugi i PiS. Tak, traktują cię jak pięciolatka, a ty klaszczesz uszami.

Jak
eduardo-garcia - >Ale ok, jakoś to przeboleje.
Tylko jedno nie daje mi spokoju, bo sp...

źródło: 113311

Pobierz
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: To znamienne, że nie odpowiadasz w rzeczowy sposób @Tasde


Wiesz, rozbrajanie tych wszystkich bzdur i mitów wymaga czasu i musiałbym poszukać źródeł pisanych. O CPK powiedziano już niemal wszystko. Źródeł jest więcej niż wiele i nikt spoza partyjnego worka nie podważa dziesiątek wykonanych analiz i ekspertyz (no, może jeszcze ludzie, którzy mają w tym biznes, jak ludzie od Wizzair/Ryanair) Tasde jest w swym wywodzie potwornie wtórny i to
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: O, jednak widzisz moje wpisy, to dobrze.
Zanim przejdę dalej, żebyś nie pominąl zapytam kolejny raz: Co zrobiono z projektem elektrowni jądrowej w latach 2016-2022?
Czemu twoje środowisko tak często i chętnie wytyka, że PO przez 6 lat nie zaczęło budowy EJ, choć musieli zaczynać od zera bo nie było kompletnie niczego, jednocześnie słowem się nie odezwiecie, że twoje środowisko przez 8 lat nawet nie podpisało kontraktu?

A teraz przejdźmy do przekopu: Projekty robi się na zasadzie ich opłacalności. Mają być wykonane tak, żeby były opłacalne.
To teraz zamiast ideologicznego #!$%@? powiedz, ile Elbląg już zarobił
  • Odpowiedz
@Tasde:

CPK, była dyskusja od lat ale PO nie zaczęło tematu. PiS zaczął coś robić, możliwe że tyle czasu wymaga projekt znaim się wbije łopatę ALE trudno znaleźć powód, dla którego zdecydowano się budować lotnisko w polu od zera skoro istniał pomysł duoportu Modlina z Chopinem. Chopin da się rozbudować do 30 milionów, Modlin do 50 milionów.


Na Chopinie istnieje limit środowiskowy w wysokości 600 operacji lotniczych na dobę. Błogosławieństwem i przekleństwem Chopina jest jego lokalizacja blisko centrum stolicy. Z jednej strony to wygodne, z drugiej strony obciąża w ogromny sposób mieszkańców hałasem. Wszelkie inwestycje w ten port natkną się wcześniej, czy później na tę
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: Na szczęście mam też normalne życie poza politycznymi kłótniami na wykopie a rozmowa na argumenty to nie jest sprawa do załałatwienia z telefonu na kiblu. Więc się nie niepokój, odpiszę ci w swoim czasie.

Co teraz na szybko mogę rzucić, to posługiwanie się opiniami pana Wilka jakoś ma zerową moc przekonywania, bo to naganiacz na CPK, równie dobrze można by się Horały pytać o cokolwiek.
Dla wyjaśnienia pewnej kwestii: Ograniczenie środowiskowe Chopina to bujda, to jest samonapędzający się argument, który stworzył PiS, blokując wniosek o zmianę ograniczeń środowiskowych.
PPL już pod PiSowskimi rządami miał plan rozbudowy i zmiany decyzji środowiskowej, była wola żeby to robić, były podstawy i wbrew Wilkowi, nie był to karkołomny proces na wiele lat bo w grę wchodzi fakt, że obecna decyzja pochodzi sprzed kilku dekad, z czasów gdy latały jeszcze McDonnelle DC-10, obecne samoloty są dużo cichsze.
I to nie są dywagacje, to była otwarta sprawa która by się wydarzyła, gdyby nie polityczna decyzja
  • Odpowiedz
@Faraluch tak to chyba można pisać o Tusku i zapowiedziach w pierwszej kadencji rządzenia XD gdzie ta elektrownia atomowa to nie wiem.
Później PiSiorki przejęły narrację
  • Odpowiedz