Wpis z mikrobloga

  • 0
Od kilku miesięcy boli mnie brzuch z prawej strony na dole. Nie jakoś mocno ale cały czas takie jakby uwieranie pieczenie. Do tego już od niepamiętnych czasów luźne stolce (nie często ale rzadko). Poszedłem do rodzinnego, stwierdził że nie wie co to może być zlecił próby wątrobowe, mocz,crp i USG brzucha. Wyniki krwi i moczu dobre, poza podwyższonym ALT. USG wykazało stłuszczenie wątroby reszta ok. Myślę może kamienie nerkowe czy cos. Poszedłem
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior praca siedząca przed komputerem. sportu zero , raz w tygodniu jakiś kebs, pizza. Tłusto, a z warzyw ziemniaki ewentualnie sałatka do obiadu. Dużo słonych przekasek typu chipsy paluszki. Reasumując żarlem jak świnia. Wieczorami się obżeralem w opór. Z alko nie szalałem, jedno piwo w tygodniu max. Mocniejszych nie pije. Słodkich napojów też nie. Jak się zacząłem stresować że coś nie tak bo cały czas boli to rzuciłem słodycze, chipsy, browar.
  • Odpowiedz
@Easier: Aha czyli jednak słabo z odżywianiem było i wyszło co nie co.
Ja nigdy nie miałem stłuszczonej wątroby mimo imprezowego trybu życia (regularnie sobie usg robiłem). Ale sportu miałem dość sporo no i warzywa, owoce jadłem. Ale prawie rok temu dopadła mnie rwa kulszowa. Stan do operacji kręgosłupa. I do tego czasu przez kilka miesięcy brałem masę leków. Od sterydów, przez zastrzyki, a na tramadolu kończąc. No i przed
  • Odpowiedz
  • 0
@Easier mimo wszystko powinien gastrolog zlecić parę badań: pasożyty, celiakia, może siibo? Mnie też tak z prawej pobolewa i u mnie mega Espumisan pomaga ale dostałem też xifaxan i po tym lepiej jest.
  • Odpowiedz
@Vadzior: zrób sobie też lipidogram i próby trzustkowe, ciekawe jaki masz poziom trójglicerydów

@Easier 6 miechów diety i powinno mocno się poprawić, tylko jak nie chcesz nawrotów to pomyśl o diecie jaką byś mógł wprowadzić na całe życie :)
  • Odpowiedz
@drakan8: Miałem robione, nie mam wyników teraz bo jestem w pracy ale w lipidogramie miałem tylko lekko ponad normę cholesterol powyżej normy. W drugim badania już wszedł w normie (choć dalej chyba blisko granicy). Trójglicerydów nie pamiętam ale na pewno w normie.
Próby trzustkowe w normie (3x badanie). Ale tylko podstawowy pakiet miałem robiony, bez trypsyny.
Za to próby wątrobowe wyszły ponad normę, ale po 2 tyg od odstawienia leków
  • Odpowiedz
@drakan8: nie wiem co to są do końca te trójglicerydy no ale jak widać to blisko jest tej górnej granicy, na pewno byłoby dobrze popracować nad tym aby był w połowie widełek

ogólnie to nie jestem jakimś mega alkusem za jakiego mnie pewnie masz w związku z tym, że nie raz już piszemy ze sobą, funkcjonuje normalnie a pijam głównie w weekendy
nie mam też stresów, nadwagi i tak dalej
  • Odpowiedz
@Vadzior: ogólnie same trójglicerydy podbija alko niezależnie od diety, jak miałem parę lat temu cug alko to wybiłem je do poziomu 500, przy weekendowym piciu warto je badać raz do roku bo od wartości 900 w górę łatwo dostać ozt :)
  • Odpowiedz
@drakan8: Ja regularnie od lat się badam z krwi ale nie wiem co tam dokładnie mi badali, potrafiłem płacić i po 7 stówek za badania prywatnie. I zawsze wszystko w normie. Tak samo miałem kilka razy usg prywatnie aby wykluczyć jakieś guzy. Tanie badanie i mało inwazyjne to nie ma strachu.
Wiadomo, przed pójściem na badanie to robię parę dni przerwy czyli idę na nie pod koniec tygodnia, a nie
  • Odpowiedz