Wpis z mikrobloga

Cześć,
szukam narzędzia do #emailmarketing. Zależy mi na tworzeniu segmentów i pól dodatkowych dla kontaktów (np. nazwa firmy, nip, rodzaj handlowca, rodzaj oferty, etc) w obrębie grupy kontaktów, a nie ogólnie dla całej listy setek tysięcy kontaktów jak to jest w Mailer Lite, przykładowo:
- po co mi pola typu: nip, handlowiec, rodzaj oferty dla grupy związanej z powiedzmy kotami
- i na odwrót: po co mi pola dodatkowe dla grupy związanej z kotami mają przeszkadzać w zarządzaniu grupą dotyczącą np. klientów B2B branży samochodowej

(Mailer Lite: jak mam 30 grup, a dla każdej bym chciał stworzyć 10 pól dodatkowych, to daje mi 300 pól. Jak chcę wyeksportować daną grupę z polami dodatkowymi, to muszę sobie wyszukiwać i checkboxować te pola spośród wszystkich istniejących)

oraz

na zachowaniu struktury zbudowanego template mailingu na przykładzie przekazywanej dalej wiadomości. Wiem, że wszyscy odpowiedzą, że "odpowiadają tylko za dotarcie wiadomości do adresata na liście mailingowej" ale chodzi mi o sytuację jak np. w Get Response:
- mamy klientów B2B
- klient ma swoich X pracowników
- wysyłamy newsletter do klienta
- klient robi FYI do swoich pracowników
- struktura mailingu się rozjeżdża, klienci wracają do nas z informacją, że wiadomości są nieczytelne.

We Freshmailu takie sytuacje nie miały miejsca, wszystko było ok, no może font na urządzeniach mobilnych się nie skalował, ale struktura była zachowana.

Coś polecacie? GetResponse, Mailer Lite i Freshmail odpadają.

#marketing #marketinginternetowy
  • 1
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: GetResponse na 90% ma takie opcje dla kont Enterprise. Ogólnie to, co piszesz to takie dosyć mocno szczegółowe segmentowanie bazy, więc jak już jakieś narzędzie coś takiego będzie miało to pewnie w tych droższych planach.

Sprawdź sobie jeszcze Autopilot - kiedyś używałem i tam było bardzo dużo opcji customizacji z tego co pamiętam.
  • Odpowiedz