Wpis z mikrobloga

Pytane do rowerowych mirków, fanów światełek i Adama Słodowego. Mam kilka lampek, dwie szczególnie lubię brać na rower - bocialarkę i solarstorma. Mają genialny, dosc szeroki i jednolity snop światła. Wkurza jedynie gdy jadąc szosą oślepia się nimi kierowców. Sam zresztą doświadczyłem kika razy, prowadząc samochód jak to jest ja sie spotka takiego gościa z miotaczem fotonów.

tl:dr - w jaki sposób najlepiej zrobić odcięcie górnej cześci snopu żeby światła "długie" zamienić na "mijania"?

#rower #pytanie #swiatelka #diy
źródło: comment_NvU9eoYmjLG0T1XUdT3YQwBgEjIoFb1D.jpg
  • 15
@hofier: bezpośrednio :) tylko nie za dużo rzecz jasna. Daszek... moim zdaniem albo się urwie albo będzie podwiewał jak będziesz szybciej zapieprzał
@hofier: Można zrobić coś takiego: mocujesz dynks na kierownicy, a lampkę do dynksa. Dynks ma dwie pozycje, między którymi można go przełączać: w jednej pozycji lampka świeci prosto, w drugiej - trochę w dół.
@hofier: Jak masz światło na poziomie łydek, to tak działa, jak mówisz, bo żeby dać po oczach, to musi świecić w górę.

Ale jak masz lampkę na kierownicy roweru, odcięcie góry nic nie daje, bo co świeci prosto, to wali po oczach...