Wpis z mikrobloga

Aj waj, wielki protest dziennikarzy, dajcie nam piniondze bo bez nas demokracja upadnie. Jakoś przez 8 lat PiSu dziennikarzom fejsbuk ani twitter nie przeszkadzał, teraz, po odcięciu od koryta z "funduszu sprawiedliwości" znienacka zaczęły.
Chyba bardziej szanuje onlyfansiary niż polskich dziennikarzy, te laski przynajmniej nie próbują udawać że losy świata od nich zależą.
Właśnie zdałem sobie sprawe że od 13 lat subskrybuje tylko zagraniczne gazety, bo polskie to kontent o tym jak to chory na ebole zgwałcił księdza w czołgu i o libacji na skwerku we Wrocławiu.

GIŃCIE SZMACIARZE.

#polityka #polska #wydarzenia #bekazpodludzi #media
thorgoth - Aj waj, wielki protest dziennikarzy, dajcie nam piniondze bo bez nas demok...

źródło: GRoe1AdWYAIQ-Qw

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@thorgoth: ta dziennikarstwo raczej zasrane tuby propagandowe. Niezależnie czy lewak czy prawak to powinien wiedzieć jak jest manipulowany w mediach. #!$%@? jeszcze bardziej dzielą społeczeństwo w każdym temacie byle zarobili trochę siana na klikach. Ha tfu
  • Odpowiedz
@thorgoth: Prawda, jest sporo fajnej prasy międzynarodowej, w której mamy obiektywnie wyłożone informacje oraz są w niej poruszane istotne i ciekawe kwestie. W Polsce nie ma szans na takie dziennikarstwo, poza niszowymi dziedzinami cały mainstream to ideologia, upolitycznienie, naparzanka i clickbaity.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sratatatatatata: mi nawet ideolo nie przeszkadza, jeżeli jest jasno zaznaczone i są oddzielone fakty od opinii. Wchodząc na krytyke polityczną nie spodziewam się raczej panegiryków na cześć konfy ¯\(ツ)/¯

Ale klikbajtów i traktowania czytelnika jak debila nie wybaczam.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Pod tym jednym kątem PIS dominuje nad PO-TD a mianowicie na polu propagandowym POTD nie potrafi w propagandę a PIS przekupił większość mediów i ekspertów dlatego nic nie wiedzieliśmy o aferach i byśmy się od nich nie dowiedzieli. PIS zniszczył dziennikarstwo
  • Odpowiedz
  • 1
@Skorvez_957_: zgoda - ekipa Tuska pod względem komunikacji jest zdumiewająco fatalna.

PIS zniszczył dziennikarstwo

zgodziłbym się gdyby przed pisem to był jakiś wybitny, merytoryczny poziom.
No ale nie
  • Odpowiedz
  • 8
@stan-tookie-1: banda hipokrytów, kwiczą akurat teraz bo źródełko wysycha.
Swoją drogą dlaczego o Funduszu Sprawiedliwości jeszcze w zeszłym roku było tak cicho nawet w platformerskich mediach? Nie wiem ale się domyślam.

dla mnie fin de siècle polskiego dziennikarstwa odbyło się wtedy, gdy redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk przyszedł do telewizji i powiedział że znany polityk pisu wywiera na niego paskudne naciski ale nie może ujawnić jego nazwiska bo pensje w
  • Odpowiedz
@thorgoth: PIS chciał być partią inteligencką ale klasa średnia ich odrzuciła więc zrobili papkę medialną dla emerytów i klasy robotniczej + starych SLDowców czyli emerytów, generalnie bardzo prosty wręcz prymitywny przekaz nawet gorszy niż za PRL
Jak wygląda publicystyka w Polsce przekonałem się dzięki foliarzom, po prostu tłumaczy się teksty zagraniczne w sposób tani i prosty (też tak robiłem) a potem serwuje swoją papkę większość powiela.
Cwańsze media celujące w bystrzejszych odbiorców starają się o to by wprowadzać swoją agendę w sposób bardziej subtelny. Jak ktoś chce pójść w ilość a nie w jakość to nagminnie stosuje clickbaity i straszaki pod pozorem rozrywki (Ator jest tego esencją)

Dziennikarze w Polsce nie są jakimiś milionerami jak mogłoby się wydawać większość robi albo u janusza dziennikarstwa albo przesiada się na YT (jako freelancer) albo idzie do reżimówki.
PIS wykorzystał to że wielu dziennikarzy, publicystów czy ekspertów mniej lub bardziej dało
  • Odpowiedz