Wpis z mikrobloga

Od zawsze widziałem, że coś nie tak. Niby diagnoza #adhd ale coś mi nie grało. Jak już zacząłem się z tym powoli godzić to musiałem poszukać sobie #!$%@? do dupy. Nie wiem po co poszedłem dziś do psycholog w celu diagnozy #autyzm. Niby wiedziałem, że jestem w spektrum, ale to z siebie wypieralem. Z 1 strony dalej to wypieram i może nic mi nie jest, a z 2 ja wiem, ona wie, wszyscy wiemy, ale tak jest chyba łatwiej. Mam przyznać przed samym sobą, że nie rozumiem do końca świata i ludzi, nigdy nie rozumiałem? W sumie to na #!$%@? ja ruszałem ten temat? Wypracowałem własne schematy, wtopiłem się w tłum, nauczyłem się w jakimś stopniu żyć jak osoby NT i zamiast olać temat to musiałem zacząć drążyć, a teraz już mleko się wylało. Ja wiem, ona wie. Mogę skończyć diagnozę albo olać temat, zapomnieć i nadal okłamywać siebie i innych.
  • 16
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Kurde wiesz co, ja 2 tygodnie temu dostałem olśnienia, że mam ADHD i normalnie mi się pogorszyło. Jeszcze nie mam diagnozy, ale jestem przekonany w 100% bo mam prawie wszystkie symptomy. Pogorszyło się bo od 2 tygodni siedzę w temacie i czytam jak żyć, co dalej itp. Uczę się o tym schorzeniu i cały czas mam poczucie winy dlaczego dopiero teraz ? Stukneło mi 40 lat, tyle życia zmarnowałem,
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Ponownie uszanowanko. Dobrze znów widzieć. Jak zapewne wiesz, szacuje się, że około 80% "ludziów" z ADHD podpada pod jakieś spektrum autyzmu w mniejszym lub większym stopniu. Wydaje mi się, że skoro funkcjonujesz w społeczeństwie, to nie ma jakiejś tragedii. Ja nie mam pod tym względem oficjalnej diagnozy, natomiast jestem w spektrum, aż piszczy. Dla mnie to duża ulga, bo zawsze byłem wg innych ludzi jakiś "inny", albo "ekscentryczny", albo
  • Odpowiedz
  • 1
@Tenis_w_porcie nie będę kłamał, ale przeczytałem wybiórczo twój komentarz (jeszcze medi nie brałem dziś xD) no jak napisałeś, nie ma tragedii. Na pewno wczoraj był szok, ale oswajam się z tym i w sumie jest mi lepiej, lepiej bo mam wrażenie, że w końcu w jakimś stopniu zacząłem rozumieć siebie, swoje zachowanie, podejście do życia i świata. Taki jestem i tyle. Też od kilku miesięcy nie rozstaje się ze stoperami, tak
  • Odpowiedz
  • 1
@Tenis_w_porcie jak teraz na to patrzę to w sumie nie mam wątpliwości i też zaczynam dostrzegać, że czasem jestem dziwny. Jeżdżę na motocyklu, kocham motocykle, żyje nimi. Dlaczego? Nie wiem, ale dokładnie pamiętam kiedy postanowiłem jeździć. Ponad 25 lat temu, miałem 5-6 lat, pamiętam gdzie byłem, z kim byłem, co miałem na sobie, otoczenie. I po 25 latach jeżdżę na maszynie o której marzyłem, no prawie xD model wstecz bo na dream moto jeszcze mnie nie stać.

I teraz jak na to patrzę to no widzę cechy ASD. Idąc ulicą gdy widzę motocykl to się zatrzymam. Niekiedy gdy jest właściciel to się pytam który rocznik bo widzę, że ma takie i takie zmiany, pewnie model ten i ten, a to dobrze bo tutaj jest taki i taki silnik.

Ostatnio jakiś gościu zaparkował pod blokiem. To się pytam czy rok ten czy ten bo do tego roku był taki i taki silnik, ale Yamaha poszła do rozum do głowy i go zmieniła i dobrze, ale nadal zostawili to i to dlatego ten model jest tańszy i gorszy od Y ponieważ w Y już poszli po rozum do głowy i zastosowali to i to. A gość się na mnie patrzy jak na debila bo wiem więcej o jego maszynie niż on sam.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Spoko, że masz chęci tyle o tym pisać bo to naprawdę pomocne i podnosi na duchu ;) jestem umówiony na jutro na diagnozę, uważam że mam ADHD z podtypem ADD. A drugie schorzenie to też masz rację u mnie już 10 lat temu zdiagnozowano fobie społeczna. Fobie okiełznałem i naprawdę zmniejszyłem ja do rozmiarów takich, że prawie nie przeszkadza ale cały czas coś mi nie grało. O co chodzi, że
  • Odpowiedz
@RazWDupeToNieHej Witamy na pokładzie! Spokojnie, wszystko będzie dobrze. Trzeba by się rozejrzeć za jakimś specjalistą, co by nauczyć się tego i owego w temacie "zadbania o siebie". Wiesz, ja się też wlaśnie dowiedziałem, a jestem po trzydziestce. Kosmonautą już nie zostanę. Na medycynę pewnie już też nie pójdę, ale jest jeszcze przecież masa rzeczy, które można zrobić. Jakbym 10 lat temu się dowiedział, też byłbym w innym miejscu. Ale co by
  • Odpowiedz
  • 4
@RazWDupeToNieHej chęci nie chęci, prawda jest taka, że od paru dni dryfuje między: jest ok, a #!$%@? dlaczego ja? Jak ADHD zacząłem akceptować tak niby się cieszę, że zrobiłem coś w kierunku spektrum, ale na razie jestem #!$%@?. 30 w przyszłym roku, niby coś osiągnąłem, ale jednocześnie nie wiem kim jestem, co robię, co robić w życiu. ADHD jak i AuDHD (czyli spektrum+ ADHD) to nie jak każdy myśli hehehehe nadpobudliwy.
  • Odpowiedz
  • 1
@RazWDupeToNieHej wiesz, skoro i tak mam mix totalny (AuDHD i zespół touretta) to co mi teraz zostało? Zacząłem trochę inaczej patrzeć na siebie i świat. Inaczej traktować nawet głupi wykop. Nie jako mój osobisty śmietnik, a jeśli posiadam wiedzę na dany temat, no jakiś plus bycia w spektrum. Gdy temat mnie interesuje to nawet nie wiem kiedy, jak i gdzie chłonę wiedzę (jedynie kochają koleje, inni autobusy, a ja motocykle i
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Też u siebie podejrzewam adhd i spektrum autyzmu. Mam podobne objawy co ty. Moim szczególnym zainteresowaniem są samochody, maszyny rolnicze i wszystkie sporty motorowe, WRC, WEC i tak dalej. Znam na pamięć większość marek samochodów, ciągników rolniczych i kombajnów, silników i tak dalej. Mam tak praktycznie od 6 roku życia. Od niedawna zacząłem podejrzewać że coś jest ze mną nie tak. Nie rozumiem ludzi, a ludzie nie rozumieją mnie. Łatwo
  • Odpowiedz
  • 0
@Leotard00 skoro podejrzewasz+ to co piszesz to w sumie przykłady ADHD. Leki może cudów nie robią bo po czasie trochę słabną, ale ja zaczynam dzień na lekach i go kończę. Nie wyobrażam sobie obecnie życia bez leków bo zmieniają sporo. Prawda jest taka, że mając ADHD masz je od dziecka, a lepiej być świadomym i nad sobą pracować, wiedzieć czego unikać i jak sobie radzić niż żyć w chaosie bo teraz
  • Odpowiedz