Wpis z mikrobloga

Projekty z I i II edycji Funduszu Osiedlowego nie są realizowane lub są opóźnione, a III edycja jest zlikwidowana (sorry, przesunięta na rok 2026). Realizacja projektów z WBO trwa średnio 3 lata. Jakim cudem radni i osiedlowi aktywiści mają jeszcze siłę cokolwiek w tym #!$%@? mieście robić xD

Fundusz osiedlowy powstał z inicjatywy Prezydenta Jacka Sutryka, jako narzędzie umożliwiające skuteczne działanie osiedli poprzez inwestycje służące mieszkańcom w podnoszeniu jakości życia w miejscu ich zamieszkiwania.


#wroclaw
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wychwalany:

Gdyby cisnąć deweloperów o to, żeby od razu robii osiedla tak jak trzeba, to niepotrzebne byłyby te projekty. Na Jagodnie z tego co obserwuję, to praktycznie wszystkie pomysły zgłaszane w tych projektach mają na celu poprawienie tego czego nie chciało się zrobić deweloperom.
  • Odpowiedz
Gdyby cisnąć deweloperów o to, żeby od razu robii osiedla tak jak trzeba, to niepotrzebne byłyby te projekty


@Murasame: Tylko częściowa prawda. Lekko połowa wrocławian mieszka w kamienicach i peerelowskich blokach, to tam zmiany infrastrukturalne robią ogromną różnicę jakościową. Na nowych osiedlach powstają bardziej "wodotryski", a w starszej zabudowie podstawowe rzeczy, jak przejścia dla pieszych, miejsca parkingowe w podwórkach etc.
  • Odpowiedz
  • 1
Na Jagodnie z tego co obserwuję, to praktycznie wszystkie pomysły zgłaszane w tych projektach mają na celu poprawienie tego czego nie chciało się zrobić deweloperom.


@Murasame:

piszesz o ławeczkach wzdłuż Buforowej? kilka kilometrów chodnika w słońcu i ani jednego miejsca żeby usiąść. To wina
  • Odpowiedz
@Wychwalany:

Piszę o przerabianiu drogi tak, żeby zbudować miejsca postojowe. To właśnie między innymi to wygrało i to najbardziej grzało ludzi. A nie jakieś ławeczki.
  • Odpowiedz
  • 0
to najbardziej grzało ludzi


@Murasame: z tego co pamiętam to ten najbardziej aktywny radny osiedlowy zebrał informacje ze wszystkich inwestycji ile jest miejsc postojowych zrobionych przez deweloperów i nie było ich mniej niż wymagało miasto. Tak jak pisali dzisiaj na wyborczej, średnia miejsc na mieszkanie jest najwyższa we wrocławiu. Pod każdym budynkiem jest hala garażowa. Miasto #!$%@?ło projekt Drabika i brnie dalej, że wszystko jest ok. Zapytaj miasto np. gdzie
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Problem tkwi też w tym, że jakiś projekt wygrywa np. projekt parku Henrykowskiego, a dopiero później wszyscy zderzają się ze ścianą w postaci przepisów, regulacji lub właścicieli gruntów - tak jak we wspomnianym powyżej przykładzie potyczka z PKP.

Druga sprawa, że to, że WBO w tym roku nie będzie niektórzy już wiedzą od bodajże marca/kwietnia, a do szerszego grona ludzi info trafia dopiero na dniach. Ludzie z rad osiedla
  • Odpowiedz