Wpis z mikrobloga

#krakow #motocykle całe życie jeżdżę na jednośladach, 20 lat prawko na A. Takiego roku jeśli chodzi o ilość sytuacji w których ktoś może mnie uszkodzić/zabić nie miałem. Myślę za dwa pojazdy do przodu, na to co się dzieje z tyłu. Ręka, noga na hamulcu dopóki nie widzę że ktoś mnie widzi. A nadal znajdzie się baba wyjeżdżająca na pełnej z drogi wewnętrznej albo druga która nie wie jak wygląda pierwszeństwo na rondzie. Do tego Priusy/Corolle z wesołymi przybyszami hamującymi i zmieniającymi tor jazdy w zupełnie losowych momentach. Dziś miałbym czołówkę, bo wyleciał pod prąd jednokierunkową. Uważajcie na siebie!
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomasz-aleksander-barania: W zeszłym tygodniu miałem 10 potężnych wymuszeń, z czego 3 tak zaraz po sobie na kolejnych rondach/skrzyżowaniach. Takiego ostrzeżenia się nie ignoruje, upały jakie były pozbawiają kierowców instynktu. Odstawiłem motocykl do odwołania - nie chcę więcej kusić losu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ()
  • Odpowiedz
@tomasz-aleksander-barania: polecam szkolenie motocyklowe, i wyrób sobie nawyk trzymania palców na dźwigniach, jak masz mobilność w łydce i jak ustawić dźwignie to i na hamulcu tylnym, pomaga xD czas reakcji dużo szybszy i jesteś zawsze przygotowany, ja od 2018 zrobiłem może z 25-30k kilometrów i miałem przynajmniej kilka sytuacji w których bym się mógł rozwalić
  • Odpowiedz
@tomasz-aleksander-barania: dzisiaj jadąc na rowerze minąłem jakąś babe wyjeżdżająca z parkingu na ulice. Ograniczenie do 30 i cisnąłem tak z 35 km/h spokojnie. Patrze a ta p---a mnie zaczyna wyprzedzać na podwójnej ciągłej, 200 metrów od świateł, na których było czerwone.

Muszę zacząć jeździć z kamerką i zgłaszać, bo to jest niepojęte
  • Odpowiedz
@tomasz-aleksander-barania: w mojej sytuacji pomogła wymiana żarówki na ledowa, naprawdę autentycznie mam mniej wymuszeń, piesi nadal wpieprzają się po zmianie przepisów prosto pod koło, ale w autach zdecydowanie poprawa.
Pieszego to na pewno jakiegoś kiedyś zgarnę, albo się wypieprzę, bo już z 2x było blisko i odpuściłem hamowanie i przejechałem przed.
  • Odpowiedz
@krzysztof2033: mam prawie nowe moto, dobrze świeci - chociaż rozumiem osoby które śmigają na drogowych. Przy pieszych najbardziej boje nie o tego co włazi tylko o tego co za mną jedzie i mnie zgarnie. Miałem na Conrada taką sytuację że musiałem uciekać do przodu, dobrze że trafiło na kumatego przechodzącego bo jakby była baba wpatrzona w telefon mogło być różnie.
  • Odpowiedz