Wpis z mikrobloga

Ilu wykopków to ostatnio łykało i udostępniało bez jakiejkolwiek refleksji xD
Aż przykre. Może w szkole na informatyce powinno się poświęcać więcej czasu na lekcje weryfikacji informacji znajdywanych w internecie.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Mi zawsze wystarczało chwilę pomyśleć ale niektórzy widzę nie mają takich supermocy i w takim wypadku można obecnie wyguglować sobie np. "Bugatti legal action" i poczytać co tam powyskakuje
  • Odpowiedz
a z ciekawości jak to można zweryfikować?


@Sl_w_k_1: Normalnie, patrzysz na ten dokument i od razu widzisz, że nie jest to żadna faktura bo nie ma chociażby kwoty netto/brutto, nie ma też waluty przy kwotach.
  • Odpowiedz
@markhausen: Piszesz jakby oni nie wiedzieli że to manipulacja albo gówno prawda. Akurat te środowiska oraz ich liderzy dobrze wiedzą co robią i im nie przeszkadza kłamanie i manipulacje byle działały na korzyść partii i sojuszników. Nie szukaj rigczu tam gdzie go nie ma.
  • Odpowiedz
@Mandarex mało zagranicznych dokumentów widziałeś. Poza tym spreparować faktyczną fakturę też można, numery NIP masz przecież wszędzie dostępne, tylko to jest już karalne.
  • Odpowiedz
mało zagranicznych dokumentów widziałeś.


@gokotgo: Pokaż mi fakturę na której nie ma napisanej waluty.

Poza tym spreparować faktyczną fakturę też można

Można, ale po co skoro prawak łyknie nawet takie gówno?
  • Odpowiedz
@Mandarex no waluta to tak, ale sam brak netto/brutto jeszcze o niczym nie świadczy. No żyjemy w społeczeństwie, w którym ktoś wprowadził i autoryzował przelew za respiratory na podstawie dziwnego papierka.
  • Odpowiedz
@markhausen

Ilu wykopków to ostatnio łykało i udostępniało bez jakiejkolwiek refleksji xD


Ja to gdzieś widziałem ale albo nie zauważyłem, albo nie było napisane że to Żeleńskiego żona "widnieje". Uznałem to za ciekawostkę o samym koszcie.

Jak tępym trzeba byc, żeby w to uwierzyć?
  • Odpowiedz