Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: pamiętam rok 2016, kiedy miałem C2D z GF8600GT (2007r), generalnie tylko noveau się #!$%@? ale stery własnościowe od NVidi szły dobrze..


@horus666: tak, ale teraz masz dwa GPU w laptopie a to dalej jest #!$%@? przez nvidię xD

Bierz bez dGPU albo jesli już to z AMD, chociaż jak dla mnie dGPU jest bez sensu w laptopie i lepiej eGPU ogarnąć.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Najlepiej to używać grafik Adreno jak jest opcja, ale pewnie nie ma. Wszystko zależy od danego sprzętu, ale strzelam, że lepiej brać Intela chociażby

@Kryspin013: tak, ale teraz masz dwa GPU w laptopie a to dalej jest #!$%@? przez nvidię xD

Technicznie w Linuksie jest #!$%@?. Niby masz dwa GPU, ale przełączanie się jest lipne. Z Vulkanem fajnie działa (lepiej)
  • Odpowiedz
@Kryspin013: tak, ale teraz masz dwa GPU w laptopie a to dalej jest #!$%@? przez nvidię xD


Technicznie w Linuksie jest #!$%@?. Niby masz dwa GPU, ale przełączanie się jest lipne. Z Vulkanem fajnie działa (lepiej)


@fervi: na amd, nie na nvidii. Sprawdzałem to nawet przez egpu.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Bo dla systemu to jeden pies czy dGPU czy eGPU. Natomiast to dalej źle działa i niestety będzie źle działać podejrzewam zawsze.

Myślę, że najbardziej "sensowne" wsparcie GPU pod Linuksem to będzie jak będzie można wybebeszyć Androida w taki sposób, by odpalał Linuksa albo podobne cudo. Tam się firmom chce optymalizować sterowniki i walczyć o klienta.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: To zapytam, czy lepiej niż na Windowsie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, punkt odniesienia


@fervi: wydajnościowo nie mam porównania, natomiast jeśli chodzi o przełączanie to jeśli dobrze pamiętam działało mi to automatycznie, lub sam mogłem wymusić zmiennymi. Z nvidią musiałem się przelogować a gratisowo mi sprawiało, że jak miałem odpięte egpu to x'y mi nie działały xD
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Ogólnie zakładam, że przez Steam odpalałeś i wtedy działa to (ale to chyba dlatego, że większość gier na Linuksa komercyjnych jest na Vulkanie).

Gorzej jak gra jest źle napisana i odpala się na słabszym GPU, to musisz jakieś vklayerchooser czy cośtam kompilować.

Wydaje mi się, że od chyba 5 lat rozwiązali problem z tym przelogowywaniem, ale ręki uciąć nie dam.

Ale no - ja sam uznałem, że w sumie
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf:
Zalety: Działa
Wady: Szkoda, że działa

Działają całkiem git, ale zauważalnie gorzej niż na Windowsie. Przełączanie grafik działa słabo, gdy Nvidia próbuje udawać, że coś robi, by było lepiej, to AMD ma #!$%@?. Sterowniki potrafią mieć dziury i chyba do tej pory SR-IOV nie jest wspierane przez AMD, chociaż kiedyś było.
  • Odpowiedz