Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sposoby na pozbycie się „zapachu” papierosów z klocków?

Kupiłem jeden zestaw z drugiej ręki w okazyjnej cenie, ale śmierdzą niemiłosiernie. Pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem, jak się do tego zabrać, wyłączając jakieś opcje moczenia w płynie do mycia naczyń etc…

#lego
  • 10
  • Odpowiedz
@kon_rafal: Czemu wyłączając moczenie? Przecie tu musi pójść w ruch jakiś detergent. Kiedyś kupiłem używany amplituner i miałem ten sam problem. Musiałem czekać aż wywietrzeje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Def_: właśnie chciałem tego uniknąć, bo jest dużo naklejek i nie chcę, żeby się zniszczyły. Ale chyba będę musiał zrobić sortowanie i czyste wrzucę do mycia, a te z naklejkami jakos ręcznie przemyję
  • Odpowiedz
@kon_rafal: powtórzę po przedmówcach ale wg mnie najlepszym sposobem jest:
1. umycie w wodzie z ludwikiem 30st. max
2. wysuszenie
3. poprzednie dwa punkty powtórzone kilka razy
4. wykąpanie klocków w wodzie utlenionej 12%, podczas kąpania można dać miskę na słońce
  • Odpowiedz
  • 1
@fizzly: patrz wyżej - kilkuletni zestaw w idealnym stanie, ale niestety z dużą liczbą naklejek, które wolałbym zachować z dala od czynników, które mogą je uszkodzić
  • Odpowiedz
@fizzly: patrz wyżej - kilkuletni zestaw w idealnym stanie, ale niestety z dużą liczbą naklejek, które wolałbym zachować z dala od czynników, które mogą je uszkodzić


@kon_rafal: no to umyj tylko te klocki bez naklejek, te z naklejkami możesz zaozonować.
  • Odpowiedz