Wpis z mikrobloga

@onomatopejusz: ja np. rezerwacje robiłem w październiku, ceny od końca 2022 wzrosły tylko o 10k PLN w mojej inwestycji (dzięki Bogu wzrosły o kolejne 1k za metr już po tym jak miałem rezerwację), samą umowę deweloperską podpisywałem 29 grudnia, a kredyt w styczniu. Czekałem do samego końca, bo męczyłem do ostatniej chwili wkład własny iż jestem golodoopcem i okolice 200k na wkład własny w wieku 28 lat było dla mnie
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: mi cały proces zakupu mieszkania z rynku pierwotnego na bk2% zajął pół roku, wszystko się strasznie dłużyło, ale fakt że lepiej wyszli ci co stali w blokach startowych już na początku 2023
  • Odpowiedz
@pamareum: w sumie to nawet mi to czekanie wyszło korzystniej (chociaż to nie była żadna taktyka tylko czysty fart) bo od listopada wszedł Santander do bk2 który jako jedyny nie miał okresu karencji, a na odbiór mieszkania muszę czekać jakieś 1.5 roku od popisania ud, więc jak chcę spłacić po wygaśnięciu dopłat po 10 latach od razu to bez karencji bym cale te odsetki które nadpłatcę musiał płacić teraz, a
  • Odpowiedz