Wpis z mikrobloga

A pamiętacie jak niecałe 4 lata temu konfederacka hołota broniła interesów tych futrzarzy od Rydzyka xD
Nawet sam Bosak pojechał "na wcale nie ustawioną wizytę" do jednej z ferm, gdzie mylił kota ze szczurem.
Po 4 latach okazało się, że Ci "biedni polscy rolnicy" to zwykłe cwaniaczki biorący gruby hajs od państwa, a na dodatek sprowadzający po taniości masowo zboże z Ukrainy, przeciwko któremu w lutym tego roku sami protestowali.
#konfederacja #polityka #bekazkonfederacji #bekazprawakow
Normie_Lurker - A pamiętacie jak niecałe 4 lata temu konfederacka hołota broniła inte...

źródło: temp_file6904894547868435359

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: Chyba nie doczytałeś do końca. Z tego tekstu wynika że te fundacje dostają teraz kasę od PO-PSL. 5 mln zł. Mam na nawet podejrzenie z czyjego polecenia kasa została znowu im przelana.
Od razu pisze, że finansowanie fundacji w ramach różnych konkursów z publicznych pieniędzy nie jest przestępstwem jeżeli są wydatkowane w ramach założeń tego konkursu. Najlepszy dowód że od wielu lat władze Warszawy pompują setki mln zł w
  • Odpowiedz
  • 2
@Normie_Lurker należy pamiętać, że pani Hernik Za ja cz pracowała u PANA Szczepana w tym okresie, tak samo jak chyba jej szwagier. On sam jest sponsorem kilku stron i fundacji, jawnie prorosyjskich, aktywnie uczestniczących w protestach rolników. Przypadek? Sami sobie odpowiedzmy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
a wiesz gdzie możesz wsadzić sobie swój udawany pisowski symetryzm?


@Tylko_Seweryn: Jaki znów symetryzm tusko-bocie? Pisze ci wprost twoja partia dla której trollujesz od dziesiątek lat rozdaje setki mln zł zaprzyjaźnionym fundacją, w których aż się roi od ich działaczy i sympatyków. W latach 2007-2015 robiła to na szczeblu rządowym i samorządowym, w latach 2016-2023 tylko samorządowym a obecnie znów w ramach konkursów rządowych kasa idzie do ich fundacyjek. To
  • Odpowiedz
@Thorkill: Czy ktoś próbował ich zatrzymać? Były jakieś komisje? Kto i ile rozdał? Poszedł ktoś za to siedzieć? Jeśli masz jakieś informacje na ten temat to bym poprosił.
  • Odpowiedz
@Thorkill: ja doczytałem:

Na pierwszą z kampanii "Czyste powietrze" fundacja Wójcika otrzymała początkowo 908 tys zł. Kampania miała się zakończyć 30 września 2023 r., jednak 25 października, 10 dniach po wyborach, NFOŚiGW przedłużył ją do końca grudnia 2023 r. i przelał fundacji jeszcze 0,5 mln zł. Potem termin zakończenia projektu wydłużono jeszcze raz. Zapytaliśmy o to NFOŚiGW. Na odpowiedź wciąż czekamy.

Pod umowami fundacji Wójcika z NFOŚiGW można znaleźć m.in.
  • Odpowiedz
Czy ktoś próbował ich zatrzymać?


@KrwawyMag: Ale za co? Przecież to wszystko jest zgodne z prawem jeżeli fundacja/stowarzyszenie przestrzega warunków przyznania pieniędzy. A te warunki są zwykle tak ogólnie skonstruowane że nie można się przyczepić do niczego w sensie prawnym.
Jedna z największych patologii jaka powstała tym tzw. systemie liberalnym to cały ten system NGOS, które miały być jakimś społeczeństwem obywatelskim a zamieniły się w rozdawanie publicznej kasy swoim według
  • Odpowiedz
szurskie projekty nie będą dostawać kasy.


@zbigniew23: Nie wiem czy szurskie nie chce mi się tego czytać. Proponuje natomiast pogogglac sobie na jakie NGOS idą publiczne pieniądze Warszawy od wielu lat i co one z nimi potem robią i jakie z tego wynikają skandale, o których oczywiście w TVN i GW ci nie powiedzą.
  • Odpowiedz
Chyba nie doczytałeś do końca. Z tego tekstu wynika że te fundacje dostają teraz kasę od PO-PSL.


@Thorkill: nie, nie wynika.

Fundacja Polska Ziemia otrzymała pieniądze z programów edukacji ekologicznej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na akcje edukacyjne "Poślij smoga do pieca" (614 tys. zł), "Nie przelewaj" (673 tys. zł), "Czyste powietrze - Czysty zysk" (dwie umowy: 1,43 i 1,35 mln zł). Natomiast Instytut Gospodarki Rolnej dostał pieniądze na program "Rolnictwo Przyszłości" (1,35 mln zł). Dwie ostatnie umowy NFOŚiGW zawarł z fundacjami Wójcika w grudniu - już po zaprzysiężeniu rządu Donalda Tuska, ale przed tym, jak nowa ekipa zmieniła kierownictwo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Każde dofinansowanie pokrywa ok. 90 procent kosztów całego
  • Odpowiedz
nie, nie wynika.


@Nukashine: Ktoś tam im przedłużył możliwość prowadzenia kampanii po grudniu 2023 r., czyli już za nowego kierownictwa, a gość od MW dalej tam pracuje. Więc proponuje pytania zadawać Michałowi Kołodziejczakowi, bo jakoś tak wyczuwam tutaj jego sprawstwo, choć oczywiście jest to tylko spekulacja.
  • Odpowiedz