Wpis z mikrobloga

@Metylo: mediana w Szwajcarii to 6800 a znajac zycie to ta kobieta blizej minimalnej i wynajmuje dla siebie mieszkanie wieksze niz w Polsce razem pary. Jak ma 4500 i faceta z 6k no to na wynajem tego samego idzie im ponizej 1/5 zarobkow, zazdro xD
  • Odpowiedz
@Metylo: @scriptkitty płaca minimalna przecież jest przeznaczona dla nizin społecznych - osoby po szkole podstawowej, bez żadnego doświadczenia, bez wykształcenia, bez umiejętności. Jeśli ktoś ma np. studia i zarabia minimalną, no to jest zjebem i tyle. Obecnie są takie możliwości, że nawet księgowa, kadrowa, HR'ówka, marketingowiec może pracować zdalnie. Przedstawicieli handlowych - mobilnych, wszędzie potrzebują, multum ogłoszeń o pracę. Tylko trzeba chcieć i się wziąć/ruszyć.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer Tak sie składa ze mam to mityczne wykształcenie i podobno na najlepszej uczelni w Polsce. Wysyłam cv od pol roku i tylko czasem ktos zaprasza na rozmowę, ale mowia mi potem wprost ze im sie nie podobam. O zwykłych stanowiskach np jakis pakowacz czy magazynier nawet nie wspomnę bo jestem od razu odrzucany. To ze widzisz te stanowiska jako wolne w internecie nie znaczy ze one sa faktycznie do obsadzenia.
  • Odpowiedz
Lol, mieszkam w Zurychu gdzie i tak w #!$%@? drogo i babka ceny w dużej części ma wysrane z dupy.
1. Nie dostaniesz wynajmu mieszkania na więcej niż 1/3 twojej pensji netto, chyba że z wynajmu od osoby prywatnej. Tak, sprawdzają. A swoją drogą to 1800 to masz 70m2 w Zuri, a już 10 kilometrów dalej w Urdorf masz to samo za 1000 chf. A idzie dorwać mieszkanie w gennosenschaft i wtedy
  • Odpowiedz
@szymeq2001: bo od czegoś trzeba zacząć, możesz mieć najlepsze studia IT, ale świeżo po studiach nikt nie weźmie Cię na programistę. Przerobiłem 6 korpo i wiem jak to wygląda. W jednym korpo w którym robiłem, każdy programista, czy inny specjalista np. ds. integracji czy baz danych zaczynał od helpdesku - i nikomu korona z głowy nie spadła.
Inny przykład znam księgową, która w czasie studiów pracowała na 1/5 etatu -
  • Odpowiedz
A ci do polskiego wyliczenia? W punkt, zgadza się xD


@xXProLiteXx: wzięto, że ktoś zarabia minimalną i mieszka w 50-60 m2 mieszkaniu w centrum Warszawy. Jak nawet w biedronkach / lidlach jak zaczynasz to masz te 6k brutto. Dlatego te wszystkie wyliczenia są dobre na tiktoki itp.
  • Odpowiedz
@Toent yep. Przestałem kupować mięso w coopie, zainteresowałem się lokalnymi ryneczkami, i odkryłem że w Konstancji są dużo tańsze produkty. No i przestałem zamawiać żarcie w pyszne, bo żona przyjechała to CH to mi gotuje :)
  • Odpowiedz