Wpis z mikrobloga

Co jest, że dzisiaj już kilka bliźniaczo podobnych wpisów widziałem, typu "znam pary zarabiające 4-5k i normalnie dostają kredyty na mieszkania, o co wam chodzi". Ministerstwo znalazło środki na promocję programu dopłat do kredytów?

#nieruchomosci
  • 56
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: jak się mieszka bliżej wschodu, gdzie za dwupokojowe mieszkanie się płaci 2k, to nie wiem z czego tu się śmiać. Wiem, wiem, że warszawa i inne wrocławie to 99% ludnosci Polski dla niektórych ale mimo wszystko
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: "5k *2=10k to są bardzo dobre zarobki" może w 2019, teraz to w okolicy mediany. Może są znośne do życia jak masz mieszkanie jak nie to kredyt/wynajem wydrenuje cię do skarpet.

Zakładając nawet najlepszy scenariuszbez dzieci samochodu i żyjąc jak nędzarz to i tak wychodzi około 2k na mieszkanie(ekstremalnie optymistycznie bo teraz pokoje są droższe)+ 2,5k na jedzenie+1500 na wszystko inne to miesięcznie zostaje poniżej 4k. Zakładając że odkładają
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki 5k x2 to nie są dobre pieniądze, biorąc pod uwagę dzisiejsza minimalna.

Średnie wynagrodzenie na rękę to jakieś 6700 - 7000zl i tu zacząłbym mówić o przyzwoitych zarobkach.

Generalnie z ceną mieszkania to zależy o jakim mieście myślimy. Ja mieszkam w całkiem miłym powiatowym, które jest raczej drogie, bo 45 minut do Waw I jest jakieś 7-8 k z metra.
  • Odpowiedz