Wpis z mikrobloga

Czyli chyba się jednak nie myliłem i przepychają za wszelką cenę ten program, rządowi chodzi o szybkie wplywy z VAT i innych podatków.

Imo, będą kolejne programy, na nowy samochód (bo strefy czystego transportu), na ocieplenia (bo prąd drogi), na termomodernizację (bo ogrzewanie drogie), na oczko wodne i podjazd przepuszczający wodę (bo susza).
Za 5 lat będą programy: burger+, fryzjerka+, krawcowa+.
Mam dużo pomysłów, jak coś to mogę zrobić drugi etat w MF ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co gorsze, paszyka słuchałem przed wyborami i mówił bardzo sensownie, tak trochę po chłopsku, normalnie, racjonalnie, dzisiejsza wypowiedź oznacza imo, że gospodarka jest w fatalnym stanie i pompowanie balonika to być albo nie rządu. Nie w sensie, że mieszkaniowka to koło zamachowe, w sensie, że to jedyne miejsce gdzie można na taką skalę wbić kredyt i od razu ściągnąć podatki, a spłacać to będą już pokolenia naszych pra pra pra pra pra pra wnuków.

Ale jako, że procedura nadmiernego deficytu puka do drzwi to czekają nas tak jak lubimy nowe dodatkowe opłaty bo podatków już nikt nigdy nie wprowadzi. Tusk się nauczył, że stosując prawa ekonomi przegrywa się wybory więc nie liczcie na nic racjonalnego

#nieruchomosci
  • 8
  • Odpowiedz
Za 5 lat będą programy: burger+, fryzjerka+, krawcowa+.

Mam dużo pomysłów, jak coś to mogę zrobić drugi etat w MF ( ͡° ͜ʖ ͡°)


to niestety nie zadziala - patrz zachod. My w pompowaniu w tej chwili juz ich przebilimsy zachod, jesli idzie o % np. w transferach socjalnych jestesmy w scislej czlowce, mnogosc tarcz wszelakich - lider, 13,14 emerytura? ewenement na skale swiatowa - kto da wiecej? Z czego?... gdyby to bylo takie proste ze wystarczy dawac - to zapewniam ze zachodni politycy robiliby to samo - oni jzu doszli do sicany i dawac z czego nie maja, my w toeri mamy pole manewru na dlugu - ALE nie z tymi % od obligow....

ja wiem, ze spoelczesntow uwierzylo ze w 2015 znalezione nieskonczone zrodlo pieniedzy i mamy ogolne prosperity
  • Odpowiedz
@1624294678

Ta, wielokrotnie słyszałem to zdanie i się z nim w dużej mierze zgadzam, tu można pojechać klasykiem: trzeba było zachować zamordyzm i wprowadzić kapitalizm, a my na odwrót- degrangolada społeczeństwa i socjal w rozkwicie...
  • Odpowiedz
@tempyluj

Na spokojnie, nie ma kraju na świecie co na dłuższe metę takie cyrki wytrzymał- a pamiętaj że apetyt rosnie w miarę jedzenie, każdy kolejny rząd kombinuje tylko żeby nie padło na niego - ale ponownie - na dłuższe meta tak się po prostu nie da...
  • Odpowiedz
  • 0
@del855: no nie wiem, taka Argentyna, ile razy bankrutowali, jak pogorszyła się jakość życia ludzi, dopiero teraz ktoś się za to wziął, a i tak strajkują przed ekonomią bo chcą dopłaty, i pewnie przegra kolejne wybory.
Nawet w Grecji jakie były strajki jak skończyły się dopłaty za mycie rąk w pracy xD

To, że w końcu jebnie to pewne, pytanie czy dożyjemy, a jeśli tak to co nam z tego
  • Odpowiedz
@tempyluj:

no ale to mowie - kasa ZAWSZE w pewnym momencie sie konczy, ile trwal boom w najblizszej nad pod wzgledem sytuacji hiszpanii? no ci razy drzwi 20 lat, grecja nieco krocej, meksyk ktore tez myslal ze za bycie montownia usa kupi sobei dostanie zycie - no tez sie zdzwil ze to nie dziala... wiec my nie mowimy o perspektywie ze w nastepne 20 lat cos sie wydarzy... to sie
  • Odpowiedz