Wpis z mikrobloga

Kolejny przepis z cyklu #zycienatlusto z dedykacją dla @AnnMari:

A więc, żeby zrobić dobry syr smażony cza kupić, bądź zrobić:

- jedno jajo kurze

- 120 g ser edamski (zapewne może być inny, ale na innym, bodajże na goudzie - zrobiła się serowa kupa)

- bułka tarta

- mąka

- smalec (36g)

- przyprawy: pieprz, papryka ostra, ząbek czosnku (bez soli, ser jest wystarczająco słony)

Do rozbełtanego jaja wrzucamy przyprawy i wyciśnięty ząbek czosnku. Kroimy kostkę sera na prostokąty o grubości ok. 1 cm (z kupnej kostki sera 250 g wychodzi łącznie 6 kostki,a z połowy...połowa). Na patelni rozgrzewamy smalec. I teraz obtaczamy ser w jajku, potem w mące, potem znowu w jajku, następnie w bułce i jeb na patelnię. Potem drugi i potem trzeci. Smażymy do czasu uzyskania złotego koloru, czyli ok. jedną minutę z jednej strony. Jeśli ser zaczyna wyciekać spoza panierki to znak, że płomień jest za duży i należy go zmniejszyć. Jak się przyrumienią - wrzucamy na talerz i polewamy tłuszczem i dorzucamy majonez ( ͡° ͜ʖ ͡°). Voila!

Makrosy:

Białko: 34,7 g

Tłuszcz: 71,5 g

Węgle: 15,2

Kalorie: 835

Bez dodatkowego smalcu będzie oczywiście znacznie mniej tłuszczu i całość tłuszczu powinna oscylować w okolicach max 40 g.

#gotujzwykopem
Gorasul - Kolejny przepis z cyklu #zycienatlusto z dedykacją dla @AnnMari: 

A więc, ...

źródło: comment_b8II2igivpNMe4IVui30RAb8yLw0vXcz.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Czaprak: Wiem, że to może być dla ciebie trudne do zrozumienia, ale właśnie jem takie rzeczy, żeby nie mieć takich problemów.

@reasonable: Największy paradoks tej diety jest fakt, że kalorycznie wychodzi mi mało. Średnio dziennie wsuwam 2300 kalorii

@AnnMari: nie słucham :)

@Cytryndor: Właśnie przy goudzie nie robiłem podwójnej panierki, tak jak teraz. Nie byłem jednak pewien co przede wszystkim powoduje rozpływanie, bo zrobiłem
  • Odpowiedz