Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: bo wiekszosc tych wytycznych jest robionych na sile. Sa niektore ktore maja sens np. jak ktos odpowie ze jest z Warszawy a jest murzynem to dopytywanie go 10 razy skad TAK NA SERIO jest. Albo gadanie z baba jak z idiotka ktora nie zna sie na niczym poza makijazem. Ale takie rzeczy jak to jest latwo skorygowac w rozmowie i sadze rowniez, ze nikt nie wywali takim tekstem do
  • Odpowiedz
mnie bardziej ciekawi dlaczego powiedzenie osobie czarnej (poprawna forma według leksykonu, bo nie wolno mówić czarnoskóry) że dobrze mówi po polsku to mikro agresja. Strach cokolwiek mówić.


@WielkiNos: bo według autora to, że ktoś jest czarny nie oznacza, że wczoraj przyleciał z afryki tylko mógł się na przykład tutaj urodzić. Ale zapytać skąd pochodzisz tez nie wolno bo to mikroagresja xDDD
A w ogóle to autor chyba żyje pod kamieniem
  • Odpowiedz
@Pangia: Jako ojciec rozowej i niebieskiego wspolczuje wam jednak troche...

Z drugiej strony nie zrozum mnie zle. Jesli wam to odpowiada to ok. Tolerancja na tym wlasnie polega.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: w metrze w Rzymie zauważyłam, że jak na stacji wsiadały cygany, to dosłownie "dziwny" szmer się robił od zdejmowania plecaków i przekładania torebek bliżej ciała xd
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Savoir vivre wymaga aby zawsze jak widzimy murzyna zapytać "nie powinieneś o tej godzinie zbierać bawełny?"

Im bardziej lewactwo będzie pchać taką nowomowę tym bardziej będziemy reanimować Hitlera aby przywrócić 1000 letnią rzeszę
  • Odpowiedz
@WielkiNos: jak cyganie przestana kraść, robić awantury, namolnie żebrać i być zakałą społeczeństwa, to ja przestanę łapać się za torebkę, jak ich zobaczę w pobliżu :P
  • Odpowiedz
Urząd miasta chwycił się za sakwę gdy PRZEDSTAWICIEL, ELITA ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ROMSKA nie rozliczyla się z kasy. Dotacje na "integracje" i inne trwonienie kasy. Musieli go pozwać do sądu, gdzie się przyznał zresztą, by odzyskać kasę.
Czy to już rasizm ze strony miasta W-w? Do wyszukania w gazetach.
  • Odpowiedz