Wpis z mikrobloga

#slask

Pytanka mam do mieszkańców okręgu Katowickiego z różnych miast i miasteczek.Planuję tam w przyszłości zakup mieszkania na wynajem,a nawet przeprowadzkę na stałe,lub osiedlenie na emeryturze.

1.Zakup mieszkania w Katowicach to ostateczność,gdyż ceny są tam najwyższe.Przeglądajac ceny drugim i trzecim najdroższym tam miastem wydają się być Sosnowiec i Gliwice.Zabrze czy Dąbrowa już taniej.O dziwo Chorzów jest najtańszy z tego zestawienia a jest bliżej Kato niż Gliwice i Zabrze.Które miasto jest najlepsze do osiedlenia? Gdzie jest najkepszy stosunek zarobków do cen mieszkań? Jak wygląda sprawa Bytomia? Od zawsze mówi się,że to najbardziej syfiaste miasto na Śląsku z zapadającymi się kamienicami od szkód górniczych i żeby b--ń boże nic tam nie kupować.

2.Które miasto jest tam najczystsze,nabezpieczniejsze i najmniej odrapane? Wszyscy hejtują Sosnowiec i co gorsza mieszkania są tam najdroższe ponoć zaraz za Kato.Bytom to też ponoć syf.Mocno reflektuję na Gliwice i Chorzów.Co powiecie o Zabrzu,Dąbrowie czy Siemianiowicach?

3.Gdzie jest najwięcej magazynów i fabryk i pensje są najwyższe? Z ogłoszeń na olx wynika,że Gliwice (Opel,NGK,Amazon,bodaj Saint-Gobain).Będę kierowcą autobusu lub będę pracował na produkcji.Gdzie będzie najlepiej pod tym względem? W Kato są ponoć głównie usługi i korpo i przemysł tam niemal wygasł.O dziwo te zakłady które tam zostały płacą....mniej niż w innych miastach(Unilever np.)

4.Jak z dojazdem? Dojadę sobie w piątek o 14:00 z Gliwic do Chorzowa lub Gliwic do Dąbrowy jak biały człowiek w pół godziny czy będę stał w korkach? Drogi między miastami są tam w ogóle zakorkowane? DTŚ potrafi się przytkać?

5.Gdybym jednak zdecydował się na Kato-tam wynajmę moje mieszkanie za sensowne pieniądze czy mi każdy będzie mówił "Panie ja płacę za kawalerkę w Sosnowcu 10 minut pociągiem stąd 1200 zł z rachunkami,więcej niż 1300 panu nie zapłacę".W Kato jest w ogóle kupa studentów gotowych płacić sensowny hajs byleby wynająć klitkę w centrum czy nie bardzo? W ogóle warto pchać się w Kato jak obok w miastach mam ten sam kwadrat 50-70 tys.taniej? Kato się wyludnia.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@polot
Mieszkałem w Kato i Będzinie ostatnio. Bytom to syf, Siemianowice to jeszcze większy syf. Jak Ci nie zależy na wypadach do kina codziennie to kup coś w Będzinie albo Czeladzi, jeszcze taniej a autem dojedziesz szybko do większego miasta.

Najmniej odrapane jest centrum Katowic. I bez dziczy jak np. Zabrze w dzień meczowy, kibice drą p---ę i sikają pod budynkami.

Magazyny i fabryki - wszędzie prawie coś jest. Ale z pieniędzmi na szeregowych stanowiskach szału nie ma, a jeszcze będziesz j---ł trzy zmiany lub cztery brygady. Rotacja w tych firmach jest bardzo
  • Odpowiedz
Gdzie jest najwięcej magazynów i fabryk i pensje są najwyższe? Z ogłoszeń na olx wynika,że Gliwice (Opel,NGK,Amazon,bodaj Saint-Gobain).Będę kierowcą autobusu lub będę pracował na produkcji.


@polot: w takim wypadku to chyba Gliwice nie byłyby złe.

Osobiście nie uważam żeby Bytom odstawał jakoś od reszty miast. Może miasto nie jest tak prestiżowe jak centrum Katowic czy Gliwic, ale w każdym mieście można znaleźć gorsze i lepsze dzielnice. Stosunek ceny do jakości
  • Odpowiedz
@polot: Mieszkam w Bytomiu i za tym miastem po prostu ciągnie się zła sława. Prawda jest taka, że przechodzi od jakiegoś czasu duże zmiany pod względem wizualnym. Jestem co jakiś czas w centrum i jest odnawianych dużo kamienic, nie tak dawno temu odnowiono główny deptak miasta - dworcową, ulicę piekarską, kończą niedługo odbudowę czy tam renowację dworca PKP. W każdym razie cenowo jest na bardzo duży plus. Kamienice zawalają się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gumaa @Cheesburgerowylatinolover Z Tychami jest ten problem,że leży poza całą tą konurbacją i dojazd już robi się długi i kosztowny.Do Gliwic czy Zabrza z Tychów masz już 40 km.Ważne żeby miasto w którym zamieszkam było blisko jednocześnie i Katowic i Gliwic.I trzeba znaleźć coś pomiędzy-Bytom,Zabrze,Ruda,Mikołów czy Chorzów.

Tak z ciekawosci-czy jakakolwiek linia autobusowa przejeżdża tam między miastami autostradą lub średnicówką? Tam autobus popyla autostradą ze stojącymi w środku ludźmi?

Zarobki
  • Odpowiedz
@polot: Jeździ zdaje się 860, 870 czy jakaś linia M aktualnie, bo pozmieniało się trochę niedawno nazewnictwo. @sylwke3100 na pewno będzie wiedział. Z tych co wymieniłeś myślę że też Ruda Śląska jest w miarę ok - takie typowe blokowiska lub kamienice zależy która dzielnica. Mikołów to wiocha leżąca trochę na uboczu, ale też ma swój klimat, urokliwy ryneczek i dwa spore ogrody botaniczne na pewno będzie tam najspokojniej.
  • Odpowiedz