Wpis z mikrobloga

Mirki zawsze w pracy miałem laptopy dell i tylko raz zdążył się Lenovo (chyba przez rok) wszystkie to były wersje biznesowe, które świetnie śmigały. Metalowa obudowa, dobre parametry, niektóre z nich spadały z biurka i dalej działały bez żadnych wad. Niespecjalnie o nie dbałem, a i tak dawały radę (z ich prędkością bywało różnie, ale przypuszczam, że to głównie przez oprogramowanie szpiegujące, #korposwiat here)
Stwierdziłem że skoro tak dobrze działają do do prywatnego uzytku kupię sobie della i zastąpię nim asusa, którego miałem przez 10 lat.
Właśnie minął mi 4 rok z dellem latitude 3490 (kupiony za 3800pln, nówka) i
- z touchpada odchodzi lakier, wygląda to tragicznie, ale estetyka laptopa to dla mnie drugorzędna rola
- nie działają klawisze "p" "-" "'" "0" - uprzedzając pytanie na pewno nie był zalany, po googlowaniu widać że to częsta dolegliwość.
- matryca przestaje działać, pojawia się szary ekran i pionowe i poziome paski, jak ustawię ekran pod odpowiednim kątem, albo włączę i wyłączę go 5 razy to wtedy czasami zacznie działać.

No generalnie kompletna porażka, jak na komputer, który nie działa w ciężkich warunkach, jest wykorzystywany tylko do internetu i okazjonalnie Worda i excela i w zasadzie pracuje jako komputer stacjonarny ciężko mi wyrazić jak nim jestem bardzo rozczarowany.

Byłem w serwisie i naprawa tego sprzętu to przynajmniej 1000 pln więc nie ma sensu tego naprawiać i potrzebuję nowy komputer.

Stąd moje pytania:
Czy jest kupić poleasingowy laptop z serii biznesowej?
Jeśli tak to na co trzeba uważać przy takim zakupie?
Gdzie szukać zaufanych dostawcow takiego sprzętu?
#komputery #poleasingowy #laptop
  • 9
  • Odpowiedz
Byłem w serwisie i naprawa tego sprzętu to przynajmniej 1000 pln


@ksardas: to tyle teraz kosztuje wymiana klawiatury (zapewne wsadzą najtańszy zamiennik z ali) i taśmy matrycy, no chyba że klapa klejona i przy rozbiórce rozdupia się sama matryca.

Właśnie minął mi 4 rok z dellem latitude 3490 (kupiony za 3800pln,
  • Odpowiedz
Właśnie minął mi 4 rok z dellem latitude 3490 (kupiony za 3800pln, nówka) i

- z touchpada odchodzi lakier, wygląda to tragicznie, ale estetyka laptopa to dla mnie drugorzędna rola

- nie działają klawisze "p" "-" "'" "0" - uprzedzając pytanie na pewno nie był zalany, po googlowaniu widać że to częsta dolegliwość.

- matryca przestaje działać, pojawia się szary ekran i pionowe i poziome paski, jak ustawię ekran pod odpowiednim kątem,
  • Odpowiedz
@ksardas: Używam Dell Precision M6800, kupiony nowy w 2017. Klawiatura była wymieniana 1 raz, koszt około 150 zł (ale tylko dlatego, że dostałem z brytyjską klawiaturą i trochę mi to przeszkadzało). Inna sprawa, że z oryginalnej klawiatury ostatnio mało korzystam, głównie z podłączonej zewnętrznej, ze względu na wygodę - mam dodatkową klawiaturę ustawioną naprzeciw podłączonego dodatkowego większego monitora. 2 lata temu była wymieniana matryca monitora, koszt nie pamiętam, chyba około
  • Odpowiedz
Właśnie minął mi 4 rok z dellem latitude 3490


@ksardas: Tak na marginesie to jest szajs z nitowaną klawiaturą, beznadziejnym touch padem bez wydziwlonych fizycznych przycisków. Jak chciałeś coś dobrze zbudowanego i łatwo naprawialnego to było brać della latitude 5490. Ostatnia seria która faktycznie przyponina jeszcze dobrze zbudowanego, biznesowego laptopa.
  • Odpowiedz
  • 0
Mistrzowie dzięki wielkie za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wypokowy_expert: dzięki za info, czyli moje przypuszczenia się nie sprawdzają, czy polecasz w takim razie coś konkretnego?
@L3gion wiesz jak ma mi głównie służyć do przeglądania internetu to i 4k to za dużo, nie przesadzajmy.
@br0da polecasz ten sam model czy może coś innego?
@bb89 A polecasz jakiś konkretny model?
@z1x2c3 A teraz
  • Odpowiedz
@ksardas jeśli chodzi o wersje odnawiane to pofiltruj po komponentach i dobrym stanie wizualnym i patrz na biznesowe wersje, vostro, precision, nie wiem jakie tam jeszcze są
  • Odpowiedz
wiesz jak ma mi głównie służyć do przeglądania internetu to i 4k to za dużo, nie przesadzajmy.


@ksardas: Ja to rozumiem, po prostu 4k to nie jest budżet na pancerny i długowieczny laptop. W moim korpo mam przydzielony Elitebook w konfiguracji pewnie za 10k, aby wytrzymał te 5 lat codziennego tyrania ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ksardas: Jeśli głównie do internetu i prostych zadań to Dell Latitude 5490 powinien nadal dawać radę. Ale odradzam modele z procesorami wysokonapięciowymi pokroju 8400H, 8850H itp. bo grzeją się niesamowicie i nagrzewają połowę klawiatury. Dlatego polecałbym raczej takie z 8250U, 8350U, 8650U. Te są bardzo chłodne.
A co do wykonania to laptop jest świetny no i bez problemów można w łatwy sposób wymienić w nim samodzielnie klawiaturę, wyczyścić układ chłodzenia,
  • Odpowiedz