Wpis z mikrobloga

A wiecie co wam powiem?

Nazywal sie Geralt z Rivii. Byl wiedzminem.

Jeblem se full combat rebalance i przejde se jeszcze raz. Zapewne znowu stane po stronie elfow a nie zakonu, bo z tymi dh'oine nie da sie wytrzymac - zniszczyli swoj swiat i przy pomocy Dzikiego Gonu wywolali koniunkcje sfer zeby najechac na nasz. I jeszcze to nas oskarzaja o terroryzm. Jak to mawiaja - jedyny dobry dh'oine to martwy dh'oine.

#grajzwykopem #wiedzmin1
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@An-Dagda też musiałbym sobie kiedyś ograć W1 z modami, bo bez modów to już mógłbym go przechodzić z zawiązanymi oczami.

Skąd pomysł że ludzie zniszczyli swój świat i skorzystali z gonu żeby się przedostać gdzie indziej? Elfy wcale święte nie są i nie były pierwsze w świecie znanym z wiedźmina. Najstarsze rasy to vranowie, gnomy i krasnoludy. Kiedy przybyły elfy to non-stop prowadziły wojny ze starymi rasami i urządzały rzezie, np. urządziły holokaust vranom w pradawnym mieście Loc Muinne. Później na dzisiejsze tereny królestw północy przybyli ludzie na statkach i szybko zaczęli się osiedlać, nie wiadomo skąd przypłynęli i czy to w ogóle są fakty. Prawdopodobnie przypłynęli z dalekiego południa albo jakiś wysp, a pierwotnie mogli się tam dostać podczas koniunkcji sfer.

Początkowo elfy chciały wybić ludzi, tak jak to robili z innymi, ale okazało się że obecność ludzi zwiększa płodność elfickich kobiet (elfki owulowały tylko raz na kilka lat i tylko przez kilkadziesiąt lat życia, później, mimo że nadal wyglądały młodo, stawały się bezpłodne. Dlatego właśnie elfów jest mało). Elfy nie doceniły ludzi i pozwoliły im żyć, czego później pożałowały. Ludzie rozmnażali się w zawrotnym tempie i po chwili było ich więcej niż elfów. Zaczęły się wojny, w których ludzie niemal całkowicie wybili długouchych, część elfów uciekła do świata olch (Aen Elle), a część w góry (Aen Seidhe).
  • Odpowiedz
  • 0
Skąd pomysł że ludzie zniszczyli swój świat i skorzystali z gonu żeby się przedostać gdzie indziej? Elfy wcale święte nie są


@HumanBeing: Widac zes dh'oine.

np. urządziły holokaust vranom w pradawnym mieście Loc
  • Odpowiedz
Wybijalismy ludzi bo nas do tego zmusili.


@An-Dagda: elfy od zawsze uważały się za lepsze od innych ras, jeszcze zanim spotkały pierwszych ludzi. Rasizm i okrucieństwo mają we krwi.

No dobrze, i w jaki sposob obecnosc ludzi to
  • Odpowiedz
@An-Dagda w historii świata wiedźmina, elfy to tacy naziści - wynieśli, inteligentni, ale też aroganccy i okrutni. Oni to istoty nadrzędne, reszta to podludzie. Ludzie są jak sowieci, prości i głupi ale jest ich dużo i pokonają wszystkich samą liczebnością. Oczywiście w obu przypadkach są też wyjątki.

Nie wiem jak z tymi półelfiątkami, nie jest to wyjaśnione do końca. Ale wątpię że chodziło tutaj o mieszanie krwi, bo jak wiadomo - elfy gardziły innymi rasami. Mało tego - elfy Aen Elle uważały się za lepsze od elfów Aen Seidhe, bo dzięki izolacji w innym świecie, nie dochodziło do mieszania krwi. Elfy Aen Seidhe żyły obok ludzi, więc czasami rodziły się półelfiątka, ćwierćelfiątka itd. które mieszkały między elfami i na przestrzeni wielu pokoleń, jakiś procent ludzkiej krwi zadomowił się na dobre w populacji Aen Seidhe.

Elfy wybiły vranów i prawdopodobnie także gnomy. Walczyły z krasnoludami, ale najwyraźniej krasnoludy nie dawały sobie w kaszę dmuchać.
  • Odpowiedz
@An-Dagda sraj na te elfy, obierz drogę neutralności, drogę wiedźmina. Jak grałem w wiedźmina 3 to nawet nie robiłem tej jednej misji że scoia'tael, jak mnie napadli i kazali oddać b--ń pod groźbą śmierci to ich zarąbałem i tyle. Mają na co zasłużyli. Nigdy nie możesz być pewien czy nie wpakują ci strzały w plecy, gdy już przestaniesz być im potrzebny.
  • Odpowiedz