Wpis z mikrobloga

Małe pytanko, czy warto kupować 20sto letniego diesla?
Akurat przeglądam sobie oferty popularnych marek i ceny są przystępne.
Od zawsze wyznawałem zasadę gaz + benzyna = normalna rodzina ( ͡º ͜ʖ͡º) (+automat), więc nie mam żadnego pojęcia o silniku wysokoprężnym.
Jakie są wasze opinie od strony oględzin samochodu, serwisu takich silników, żywotności i sensu zakupu.
#samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja
George_Liquor - Małe pytanko, czy warto kupować 20sto letniego diesla?
Akurat przeglą...

źródło: Vin-Diesel-meme-8

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Małe pytanko, czy warto kupować 20sto letniego diesla?


@George_Liquor: zależy gdzie planujesz nim jeździć, bo do miasta mogą nie być wpuszczane. Sprawdź dokładnie jaki samochód z jakim silnikiem cię interesuje, bo jak silnik się zepsuje to remont/wymiana może być większa niż wartość auta
  • Odpowiedz
@George_Liquor: ogólnie kupno używanego auta to loteria, nigdy nie masz pewności jak było serwisowane itd. W dieslach jest sporo rzeczy, które mogą się zepsuć, a koszty naprawy są stosunkowo wysokie jak na 20 letniego "gruza". Ja bym się nie pchał w diesla. Najlepsza opcja to benzyna z turbo + gaz, ale niestety trzeba się liczyć z tym, że te auta też już mają więcej niż 10lat.
  • Odpowiedz
@taxi_driver92: bez dpf znajdziesz bo często wycinają ale obowiązek montaży pozostał i jak wykryją brak na przeglądzie to będzie trzeba dokupić i zamontować a są zapowiedzi że od przyszłego roku bedą wprowadzać analizatory spalin z licznikiem cząstek stałych więc żaden nie przejdzie z wyciętym albo niesprawnym dpf jak dziś
  • Odpowiedz
@taxi_driver92: fakt nie musiały mieć i spełniały normy euro4 jako nowy pojazd co nie znaczy że po 20 latach nadal spełnią te normy i mimo że nie musiały mieć to dziś jak nie spełną norm wylecą z przeglądu i nawet nie wiadomo co robić by przeszły. To chyba był główny powód masowego pozbywanie się diesli przez Niemców właśnie bo u nich przeglądy były bardziej rygorystyczne
  • Odpowiedz
@George_Liquor: to zależy od wykorzystania samochodu, gdzie nim jeździsz i jak. No i raczej przy 20 letnich autach to trzeba się znać na mechanicę trochę o tam jak co działa, aby zadbać oraz większość rzeczy robić samemu. Inaczej będziesz wydawał tysiące rocznie za wizyty u mechanika, tylko po to aby za parę lat się okazało że auto jest zardzewiałe i trzeba złomować.
  • Odpowiedz
automat

przedział cenowy do 6k


@George_Liquor:
Zapomnij. nawet do 10k nie znajdziesz nic sensownego w automacie. za 6k to trzeba się naszukać trochę czegoś co warto w ogóle kupić, bez żadnych wymagań.
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: @taxi_driver92 właśnie taki silnik z 2005 mam w okolicy, więc mogę podjechać.

nie możesz za bardzo wybrzydzać

Owszem, mogę jak najbardziej. Nic mnie nie zmusza do zakupu jeśli jest to trup. A jak sprzedawca nie będzie chciał podjechać na stacje to narka, mam na jego miejsce 10 innych sprzedających XD.
  • Odpowiedz