Wpis z mikrobloga

miraski z #rower i #rowery zastanawiam się nad zakupem nowego wozidła do pracy, zależałoby mi aby było jak najtaniej ale na rowerach to się zbytnio nie znam dlatego pomęczę was ;)
Mam 3 typy:
1. Riverside 500 z hamulcami tarczowymi za 1400zł
2. KELLYS Cliff 10 Red za 1485zł
3. Reanimacja aktualnego wozidła (Author zenith) bo najtaniej ale mam chyba ramę za małą bo ciut mi na nim niewygodnie i trzeba by było go doinwestować.
4. Coś innego ? budżet do 3k ale chciałbym jak najtaniej bo szkoda mi zajeżdżać drogi rower na dojazdy do pracy (8,5km) w deszczu itp.

Co do 3 to do wymiany manetka bo właśnie mi się zepsuła i chyba musiałbym wymienić sztycę na jakąś z offsetem i może mostek na dłuższy bo mam wrażenie że rama jest lekko za mała.
Kusi mnie riverside ze względu na napęd 1x i tarcze (taa wiem podobno mechaniczne są do dupy i vbrake lepsze) i cenę XD
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@nga_plz hamulce to nie taki problem. Zawsze można wymienić na jakieś lepsze zaciski, albo całkiem na jakieś tanie hydrauliki. Bardziej bym się zastanowił, czy teki napęd Ci wystarczy, bo zakres 11÷36 jest dosyć maly. Może się okazać, że nie będziesz w stanie się rozpędzić albo wyjechać pod stomsze górki.
  • Odpowiedz
@melba: Zakres większy, niż Nexus 7 i Alfine 8. 36x11-36 różni się od jednego z typowych szosowych setupów 50-34x11-34 tylko dwoma najcięższymi biegami, które i tak nie mają realnego zastosowania do jazdy w mieście. 3x7 z tego kellysa to realnie jeden bieg do dołu i półtora do góry, kosztem użerania się z przednią przerzutką, kiedy manetki nie mają trima. 36x36 to 1:1, wystarczy większości ludzi do jazdy po asfalcie na
  • Odpowiedz
  • 0
@DJArmani właśnie o te wszystkie "jesli" chodzi. U młodego w rowerze była kaseta 11-46 i uważam że to takie minimum, żeby mieć jako tako uniwersalny rower.
Miałem kiedyś 2x z kasetą 11-36 i bez przedniej przerzutki w zasadzie mało która górkę dalo by się jechać. Co najwyżej delikatne wzniesienia.
  • Odpowiedz
@melba: No właśnie trzeba sobie na te „jeśli” odpowiedzieć przed zakupem. OP pisze, że będzie jeździł do roboty, więc mu polecam to, co sprawdzone nie tylko przeze mnie – przeróbka niskich grup 3x na 1x z tą właśnie kasetą jest bardzo popularna. I nie bez powodu – prostota i brak konieczności zmiany przedniej tarczy podczas jazdy użytkowej jest jak najbardziej warta dwóch, trzech biegów, które byłyby użyte kilka razy do
  • Odpowiedz
  • 0
@Riczi_znad_Wisly: ta pepperka śledzę a rowerek potrzebny na już bo służy mi na dojazdy do pracy a wolę na rowerze niż samochodem :)

Dziękuję wszystkim za pomoc ostatecznie zamówiłem Kellys Cliff 90 z 2023 za 1.8k :)
  • Odpowiedz