Wpis z mikrobloga

@FakeAccount_ jeszcze jak, ale ostrożnie z tymi zdjęciami, zaraz zjadą się Ci, co powiedzą, że przetrzymałeś o pół sekundy za długo i przypaliłeś i jakbyś tak wyciągał w łóżku to byłbyś multiojcem XD Piccunia kozak ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@Bolostolo: podobna wychodzi z kalkulatorem miłośników pizzy - 63% hydro, sól 45g/l, tłuszcz 50g/l, drożdże 1-2g zaleznie w sumie od tego ile czasu bedzie wyrastac w temperaturze otoczenia/lodówce przy czym pizza taka jak u opa wychodzi mi dopiero po ok 60-70h wyrastania + mam piecyk do pizzy który w stocku osiąga temperaturę 400 stopni.
  • Odpowiedz
  • 2
@Bolostolo: Generalnie tu hydro 60% i tego się zawsze trzymam. Przepis to 60% mąka, 40% woda, placki dziele po 270g, na każdy placek po 5g soli. Robiąc 4 placki daje 1g drożdży świeżych.
@m76859 Ta pizza u mnie po 24h, ale zawsze robię na 4-6 placków, na 2-3 dni i każde kolejne wyciągam z lodówki po upływie 24h i wyglądają tak samo.
@Agent_Dijkstra Te bąble to kwestia piecyka
  • Odpowiedz
  • 0
@FakeAccount_ jak środek? Uwielbiam taką pizzę. W mojej ulubionej pizzerii gość robi takie cuda, że środek mimo że cienki, to nie opada tylko jest chrupiący
  • Odpowiedz
  • 1
@g455: Sposób na taką pizzę poznałem zupełnie przypadkowo jak eksperymentowałem i na początku robiłem w opór kulek na pizzę. I część zostawiłem do wyrośnięcia od razu i wszystkiego nie przejąłem i wrzuciłem taka wyrośnięta kulkę do lodówki i następnego dnia ja wyciągnąłem i zrobiłem z niej pizzę. Cienka, chrupiąca, nie łamiąca się.

Generalnie zasada jest taka, że w lodówce można trzymać spokojnie z 3 dni, ale jak już się ją
  • Odpowiedz