Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dotyczące różnic w siatkarskim wyszkoleniu i funkcjonowaniu lig w różnych krajach na świecie. Jak to wygląda w porównaniu z Polską? Mają swoje silne ligi i kłócą się ze światem piłkarskim, czy raczej często ich reprezentacje składają się z zawodników grających u nas lub we Włoszech i nawet nie mają swojej ligi, a nam jest dobrze, że łatwo z nimi wygrywamy?

Pytam, bo nie wiem, a jedyne co na razie widziałem, to kolega mi wysłał jakąś włoską gazetę, która w czasie gdy Włosi wygrali mistrzostwa Europy, pokazywała na okładce Arkadiusza Milika z nieuznanym golem w zwykłym meczu ligowym. Tylko proszę bez pstryczków w nos :)

#mecz #siatkowka #sport
  • 4
  • Odpowiedz
@Kostor95: Nigdzie na świecie siatkówka nie kłóci się z piłką, bo wszędzie jest dużo, dużo niżej w każdej możliwej statystyce. Może jakieś pojedyncze miasta typu Bełchatów czy Kędzierzyn byłyby wyjątkami, ale jeśli patrzymy przez pryzmat całych krajów, siatkówka nigdzie nie jest realną konkurencją do top 1 sportu (bo nie wszędzie piłka nożna jest top 1)
  • Odpowiedz
  • 0
@slawek887: No ale jak wygrywamy z Serbią 3:0 to wygrywamy z Serbią, która ma wyszkolenie na wysokim poziomie, jakieś ligi czy zlepek typów z polski i włoskiej ligi? Wiesz może?
  • Odpowiedz
@Kostor95: Piłka w każdym kraju na świecie jest numerem 1, ale co do dużej popularności siatkówki, to jeszcze Brazylia, Japonia (prawdziwy bum) i Iran to kraje, gdzie jest ona na 100 % numerem 2. Brazylijscy kibice mówią, że siatkówka to sport numer 1, bo piłka nożna to religia, jest poza skalą oceny.

Reszta to zależy. W Rosji jest ona bardzo popularna, ale koszykówka także. Podobnie w Turcji - kosz jest przed siatką, ale popularność siatkówki bardzo urosła i to jest sport numer 3.

Co do siły lig - Polska, Włochy, Rosja, Japonia, Turcja, Brazylia - silne ligi
Francja -
  • Odpowiedz