Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki z tagu #psy
Czy jesteście w stanie może polecić jakieś dobre książki lub kursy, które pozwolą mi się dowiedzieć jak dobrze wychować psa?
Przygarnąłem wczoraj psiaka, ma trochę ponad dwa lata. Nie reaguje na żadne komendy, nawet na swoje imię. Miał nieciekawe życie do tej pory. Pocieszeniem jest to, że jest inteligenty i zdaje się, że trochę się do mnie przywiązał, bo ładnie się prowadzi na spacerach i nie odstępuje mnie na krok.
Wiem, że nie będzie to łatwe, ale chciałbym go wychować na porządnego piesła ( )
#psy #behawiorystyka #zwierzeta
  • 8
  • Odpowiedz
@Ibadi: książek nie polecę bo się nie znam, ale różowa jest behawiorystka po studiach i kursach - prowadzi między innymi też porady dla nowych posiadaczy psów. Sporo pracuje z psami lękliwymi - jeżeli chciałbyś wykupić konsultację to pisz pw.
  • Odpowiedz
@Ibadi: jakie miasto? To Behawioryste może polece. Każdy pies jest inny i warto podejść indywidualnie.

Na YT obczaj sobie czarne podniebienie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Hmrogrz to już nawet sam przekminiłem ( ͡ ͜ʖ ͡) nagradzać, nie karać. Inaczej nie wyobrażam sobie tej relacji
  • Odpowiedz
nagradzać, nie karać


@Ibadi: Na początek mocno się tego trzymaj, ale im więcej będziesz się na ten temat uczył to zobaczysz że to nie jest takie kolorowe i są pewne formy kar które można wprowadzić, ale to trzeba wiedzieć co jak i kiedy.

I przede wszystkim przygotuj się na miliony nowej cierpliwości, nad niektórymi zachowaniami pracuje się latami. Najważniejsza jest jednak konsekwencja, przy każdy zachowaniu schemat musi być taki sam
  • Odpowiedz